„Polski mecz” w Serie A. Zieliński lepszy od Piątka

Eliif Elmas i Krzysztof Piątek w trakcie meczu Salernitana - Napoli/MASSIMO PICA /PAP/EPA

Prowadzące w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Napoli, w którego barwach wystąpił Piotr Zieliński, pokonało na wyjeździe Salernitanę w składzie z Krzysztofem Piątkiem 2:0 w 19. kolejce.

Przez niemal całą pierwszą połowę goście nie byli w stanie sforsować defensywy 16. w tabeli zespołu z Salerno, ale w doliczonym czasie meksykańskiego bramkarza Guillermo Ochoę mocnym strzałem z bliska pokonał Giovanni Di Lorenzo.

Z kolei niedługo po zmianie stron prowadzenie gości podwyższył Victor Osimhen. Był to 13. ligowy gol w tym sezonie Nigeryjczyka, który prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 83. minucie Piątek był o włos od zmniejszenia straty, ale po jego uderzeniu z 16 metrów bramkarz Alex Meret końcówkami palców sparował piłkę na słupek.

Piątek rozegrał cały mecz, a Zieliński opuścił boisko w 86. minucie. Z ławki rezerwowych gości spotkanie oglądał Bartosz Bereszyński.

Napoli zgromadziło 50 na 57 możliwych punktów i ma 12 „oczek” przewagi nad wiceliderem AC Milan oraz 13 nad trzecim Interem Mediolan. W tej kolejce te zespoły zagrają, odpowiednio, w poniedziałek z Lazio Rzym i w niedzielę z Empoli.