Real Madryt w finale Ligi Mistrzów! „Królewscy” lepsi od Manchesteru City. O losach spotkania przesądziła dogrywka

Real Madryt pokonał po dogrywce Manchester City 3:1 i awansował do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym 28 maja w Paryżu zmierzy się z Liverpoolem.

Po 90 minutach gry było 2:1. Pierwszy mecz półfinałowy w Anglii gospodarze wygrali 4:3.

Wyczyn Benzemy

Karim Benzema zdobył w meczu 86. bramkę w Lidze Mistrzów, czym wyrównał osiągnięcie Roberta Lewandowskiego. Francuski napastnik walnie przyczynił się do zwycięstwa Realu Madryt.

Więcej goli od Benzemy i Lewandowskiego w tych rozgrywkach strzelili tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo – 140 oraz Argentyńczyk Lionel Messi – 125.

Podsumowanie

Real Madryt – Manchester City 3:1 po dogr. (2:1, 0:0).

Bramki: dla Realu – Rodrygo (90, 90+1), Karim Benzema (95-karny); dla Manchesteru City – Riyad Mahrez (73).

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy).

Pierwszy mecz – 3:4. Awans – Real.