Robert Lewandowski z ważnym golem. Barcelona w finale Superpucharu Hiszpanii

screen - twitter.com

FC Barcelona wygrała po golach Roberta Lewandowskiego i Lamine Yamala 2:0 z Osasuną w półfinale rozgrywanego w Arabii Saudyjskiej Superpucharu Hiszpanii. O trofeum Barca zagra w niedzielę z Realem Madryt.

Barcelona była faworytem rozgrywanego w Rijadzie meczu, ale przez długie minuty nie mogła udokumentować przewagi. W pierwszej połowie bramki nie padły, a kibice nie oglądali porywającego widowiska.

Lewandowski otworzył wynik

Przełamanie nastąpiło w 59. minucie – Robert Lewandowski otrzymał dobre podanie od Ilkaya Gundogana i płaskim strzałem przy słupku pokonał bramkarza Osasuny.

Aktualizacja

Wynik się nie zmieniał. Wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem faworyta, ale drugiego gola dla Barcelony (w doliczonym czasie gry) zdobył Lamine Yamal.

Finałowe spotkanie Superpucharu Hiszpanii odbędzie się w niedzielę o godzinie 20. Naprzeciwko Barcelony staną piłkarze Realu Madryt, którzy w środę po emocjonującym derbowym meczu pokonali 5:3 Atletico.