Roger Federer kontuzjowany. Nie zagra w Australian Open

Roger Federer/Joe Toth/AELTC Pool /PAP/PA

Słynny szwajcarski tenisista Roger Federer wróci na kort najwcześniej w połowie roku, opuści wielkoszlemowe imprezy Australian Open i French Open, a występ w Wimbledonie stoi pod znakiem zapytania – wynika z informacji szwajcarskiego portalu internetowego „Le Matin”.

Witryna cytuje 20-krotnego triumfatora turniejów wielkoszlemowych, który mówi, że byłby miło zaskoczony, gdyby udało mu się zagrać w przyszłorocznym Wimbledonie.

Muszę być bardzo cierpliwy i dać mojemu kolanu czas na wyleczenie. Najbliższe miesiące będą kluczowe – podkreślił Federer.

40-letni zawodnik z Bazylei nie gra od czasu porażki w lipcowym ćwierćfinale Wimbledonu (z Hubertem Hurkaczem) i późniejszej, kolejnej w ostatnich latach, operacji kolana. Niedawno jeden z jego trenerów Ivan Ljubicic przekazał jednak, że Federer jest zdeterminowany, aby wrócić do gry na wysokim poziomie.

Ljubicic zapewnił, że Federer nie myśli o zakończeniu kariery. Rozmawialiśmy i mogę zagwarantować, że chce wrócić do gry w tenisa. Kiedyś zdecyduje się przejść na emeryturę, ale nie sądzę, żeby stało się to nagle – zaznaczył.

Federer oraz Hiszpan Rafael Nadal i Serb Novak Djokovic współdzielą rekord w liczbie wygranych turniejów Wielkiego Szlema. W ostatnim półroczu na korcie pokazuje się jednak tylko ten ostatni, który obecnie uczestniczy w imprezie ATP Finals w Turynie.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com