Stuttgart zdobyty! Iga Świątek z kolejnym trofeum w swojej kolekcji

Iga Świątek zwyciężyła 2:0 z Białorusinką Aryną Sabalenką w finale turnieju WTA w Stuttgarcie. Polska tenisistka wygrała w setach 6:3, 6:4. Już od ponad roku Świątek jest liderką światowego rankingu.

Obie zawodniczki, obecnie najlepsze na świecie, spotkały się w finale tej imprezy także przed rokiem. Świątek wygrała wówczas 6:2, 6:2. Impreza w Stuttgarcie jest jej pierwszą po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją żeber.

Przed meczem Świątek miała z Sabalenką bilans 4-2, ale przegrała z nią ostatnią konfrontację. W listopadzie w półfinale WTA Finals uległa jej 2:6, 6:2, 1:6. Dziś jednak mecz był pod całkowitą kontrolą Igi Świątek, która wygrała pierwszy set 6:3, a drugi 6:4. Przy stanie 5:3 Sabalence udało się odwrócić na chwilę passę i doprowadzić do zbliżenia wyniku, jednak zawodniczka z Raszyna dokończyła dzieła w kolejnej odsłonie gry, punktując gem za gemem.

Polka jako zwyciężczyni turnieju otrzymać ma 120 tys. dolarów oraz samochód Porsche Taycan.