Tylko Robert Lewandowski nie zawiódł. Hoffenheim zatrzymało Bayern w Bundeslidze

Robert Lewandowski strzelił gola, ale Bayern Monachium tylko zremisował na wyjeździe z Hoffenheim 1:1 w 26. kolejce piłkarskiej Bundesligi. Polski napastnik z 29 golami jest najlepszym strzelcem rozgrywek.

W 2021 roku Bayern dwukrotnie wysoko pokonał Hoffenheim – 4:1 i 4:0 (oba mecze u siebie), ale tym razem miał znacznie więcej problemów z tym rywalem. Od 32. minuty gospodarze prowadzili po golu Christopha Baumgartnera. Bawarczycy odpowiedzieli tuż przed przerwą. W 43+3. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Joshuy Kimmicha celnym strzałem głową popisał się Lewandowski.

Robert Lewandowski ratuje punkt dla Bayernu

W poprzednich dwóch kolejkach 33-letni napastnik nie trafił w Bundeslidzie. Dzięki sobotniej bramce łącznie ma już 29 i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Dziewięć goli mniej strzelił wicelider Czech Patrik Schick z Bayeru Leverkusen. Łącznie Lewandowski w Bundeslidze zdobył 306 bramek w 376 meczach.

Bayern (60 pkt), który walczy o 10. tytuł z rzędu, prowadzi w tabeli z dziesięcioma punktami przewagi nad Borussią Dortmund. Ekipa BVB rozegrała jednak dwa mecze mniej. W niedzielę podejmie Arminię Bielefeld, a w środę ma jeszcze zaległe spotkanie z FSV Mainz, przełożone z powodu koronawirusa w ekipie z Moguncji.

Źródło: PAP, niezalezna.pl