Wielki bieg polskich sprinterek! Najlepsze miejsce w historii

Piąte miejsce z czasem 42,66 s uzyskała kobieca sztafeta 4×100 m w finale mistrzostw świata w Budapeszcie. To najlepszy wynik w historii reprezentacji Polski! Złoty medal zdobyły Amerykanki. Podium uzupełniły Jamajki oraz Brytyjki.

Na starcie finałowego biegu 4×100 m kobiet stanęło dziewięć sztafet z uwagi na uznany protest niemieckiej kadry. W tym gronie znalazła się reprezentacja Polski w składzie Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda. Biało-czerwone awans do walki o medale wywalczyły w nerwowych okolicznościach. Upomnienie za falstart dostała Skrzyszowska, a w dodatku Polki miały problem z przekazywaniem pałeczki. Mimo to, z czasem 42,65, najlepszym w tym sezonie, zameldowały się w sobotnim finale.

Wielki sprint Polek. Najlepsze miejsce w historii. Blisko rekordu kraju

Czwarty finał mistrzostw świata w kobiecej sztafecie sprinterskiej Polki zakończyły na piątym miejscu z czasem 42,66 s! To najlepszy rezultat w historii naszej reprezentacji! Tym razem biało-czerwone w zdecydowanie lepszy i płynniejszy sposób przekazywały sobie pałeczkę, dzięki czemu uzyskały bardzo dobry wynik. Tylko 0,05 s zabrakło do rekordu kraju.

Złoty medal z czasem 41,03 s wywalczyły Amerykanki, które powtórzyły wyczyn męskiej kadry sprinterskiej na sto metrów. W dodatku pobiły rekord mistrzostw świata. Drugie miejsce przypadło Jamajce (41,21 s), które do końca ścigały rywalki ze Stanów Zjednoczonych. Podium uzupełniła Wielka Brytania (41,97 s).

W trakcie jednej ze zmian doszło do upadku zawodniczek, przez co biegu nie ukończyły ekipy Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Holandii. Poniżej ostateczne oficjalne wyniki biegu na 4×100 m kobiet:

  1. USA 41,03 s
  2. Jamajka 41,21 s
  3. Wielka Brytania 41,97 s
  4. Włochy 42,49 s
  5. Polska 42,66 s
  6. Niemcy  42,98 s
  7. Szwajcaria 43,24
  8. Holandia i Wybrzeże Kości Słoniowej DNF

Sport.pl

4 thoughts on “Wielki bieg polskich sprinterek! Najlepsze miejsce w historii

  1. A to nie Krakow, gdzie polska zaloga byla w zlocie. Bo rywali nie puszczono na zawody Europejskie. A teraz na mistrzowstwach swiatowych polacy udaja wizirunek najubogszych sporowcow, ktorym nie stac na zwyczenstwo. To ganba! Ale wystepuja bardza eleganska! Brawa! Chociaz znowu glownych rywali na mistrzowstwa nie puszczono!

  2. Trafnie powiedziano: najlepsze w historyi polski. Taka historyja polska byla, jest i bedzie. Trudno, ale tak wychodzi. Moze kto wie dlaczego tak?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com