Zastąpił Cristiano Ronaldo i wyrzucił Szwajcarów z mundialu. Najlepszy mecz Portugalii na mistrzostwach

Cristiano Ronaldo usiadł na ławce rezerwowych, a Portugalia bez swojej gwiazdy zdemolowała Szwajcarię 6:1 w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

Selekcjoner reprezentacji Portugalii Fernando Santos zaskoczył przed meczem ze Szwajcarią. W podstawowej jedenastce zastąpił Cristiano Ronaldo stawiając na Goncalo Ramosa. Szansa występu dla 21-letniego napastnika Benfiki Lizbona okazała się znakomitą decyzją doświadczonego szkoleniowca, bowiem… Ramos w 67. minucie skompletował hat trick, a Portugalia rozegrała najlepszy mecz na mundialu i wręcz zdeklasowała Szwajcarię.

Ronaldo na ławce, Ramos błyszczy

Ramos w 17. minucie otworzył wynik pięknym strzałem w okienko. Bramkarz Yann Sommer tylko odprowadził piłkę wzrokiem, chociaż Portugalczyk przymierzył w „krótki róg”. Po dośrodkowaniu z kornera Bruno drugi cios Helwetom zadał Pepe.

Później swój koncert kontynuował zastępujący CR7 Ramos. Po przerwie młody zawodnik potwierdził, że może być godnym następcą portugalskiej legendy w drużynie narodowej.

Ramos z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i skompletował hat-trick, a niedługo później trener dał odpocząć piłkarzowi meczu.

Na murawie w 73. minucie pojawił się wreszcie Ronaldo, co kibice na trybunach przyjęli z głośnymi wyrazami aprobaty. 37-latek, który miał podczas mundialu podpisać kontrakt z saudyjskim Al Nassr, trafił nawet do siatki, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej. Nie było natomiast żadnych wątpliwości przy bramce Rafaela Leao, która dobiła Szwajcarię w doliczonym czasie gry.

W ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata w Katarze Portugalia zmierzy się z Marokiem. Afrykański zespół wcześniej we wtorek sensacyjnie wyeliminował z turnieju Hiszpanię.

Portugalia – Szwajcaria 6:1

Bramki: 1:0 Goncalo Ramos (17), 2:0 Pepe (33-głową), 3:0 Goncalo Ramos (51), 4:0 Raphael Guerreiro (55), 4:1 Manuel Akanji (58), 5:1 Goncalo Ramos (67), 6:1 Rafael Leao (90+2)

Sędzia: Cesar Arturo Ramos (Meksyk)