Znany ukraiński sportowiec zginął na wojnie z Rosją. Przegrano walkę o jego życie

Facebook - Komisja Rady Najwyższej Ukrainy ds. Młodzieży i Sportu

Mistrz świata w kick-boxingu Serhij Łysiuk zginął w walkach przeciw siłom rosyjskim na Ukrainie. O jego życie walczono przez ostatnie dziesięć dni, ale wysiłki lekarzy okazały się bezskuteczne. Sportowiec zmarł w wyniku odniesionych na froncie ran.

Łysiuk – wielokrotny mistrz Europy i świata – 12 listopada wpadł na minę podczas wykonywania zadania bojowego w jednym z najgorętszych punktów Donbasu. Sportowcowi amputowano nogę, ale choć lekarze przez 10 dni walczyli o jego życie, nie udało się go uratować. Zmarł w środę.

Serhij Łysiuk – ukraiński mistrz kickboxingu nie żyje

Łysiuk to utalentowany ukraiński sportowiec. Wielokrotny mistrz Europy i świata w kickboxingu, pracował także jako trener i nauczyciel wychowania fizycznego. Bronił także swojej ziemi przed rosyjskim najeźdźcą. 12 listopada niestety został bardzo ciężko ranny w wyniku wybuchu miny. 

Amputowano mu nogę, ale niestety nie udało się go uratować. Zmarł 22 listopada. Obrażenia były zbyt poważne…

Przez cały czas przebywania na oddziale intensywnej terapii w Dnieprze sportowca wspierali przedstawiciele ukraińskiej federacji kickboxingu. „Modliliśmy się za niego” – wskazali w komunikacie.

W wojnie z Rosją zginęło już około 300 ukraińskich sportowców reprezentujących różne dyscypliny (np. 5 hokeistów, na czele z 23-letnim Ołeksijem Łoginowem). Wielu z nich zostało wojskowymi po agresji rosyjskiej w lutym 2022 r. Środowisko sportowe poczuło się do odpowiedzialności za ojczyznę i tak, jak z pełnym oddaniem reprezentowało barwy narodowe w trakcie zawodów sportowych, tak stanęło do walki z agresorem. 


Źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com