Armia rosyjska używa rakiet z czasów sowieckich, dlatego liczba ofiar wśród ludności cywilnej wzrasta

Rosja używa pocisków rakietowych z lat 60., zaprojektowanych do niszczenia lotniskowców głowicą nuklearną. Od kwietnia rosyjskie bombowce wystrzeliły na cele naziemne dziesiątki ciężkich, wystrzeliwanych z powietrza 5,5-tonowych pocisków przeciwokrętowych Kh-22 z lat 60. XX wieku. Kiedy są używane jako samoloty szturmowe z konwencjonalną głowicą, są bardzo niedokładne i mogą spowodować znaczne szkody i ofiary wśród ludności. Rosji prawdopodobnie brakuje dokładniejszych nowoczesnych pocisków.

Armia rosyjska strzelała nocą na tereny mieszkalne w obwodach Sumy, Charków i Nikołajew. W regionie Sumy domy mieszkańców Worożby i linie energetyczne zostały uszkodzone. Około 5 przybyszów, w kilku domach wybito szyby, wycięto ściany. Ludzie nie zostali skrzywdzeni.

Rosjanie również strzelali 8 razy z moździerza na terenie gminy Szałygin. W rejonie Charkowa najeźdźcy ostrzeliwali rejon Kijowa z Charkowa, z. Koroboczkino, Dergaczi, s. Pieczenigi, miasto Malinowka. W Koroboczkinie pocisk uderzył w budynek mieszkalny, zabijając dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Łącznie w ciągu ostatniego dnia w regionie zostało rannych sześć osób. W rejonie Nikołajewa zginęła jedna osoba – pocisk dostał się do domu. W sumie najeźdźcy ostrzeliwali kilka dzielnic regionu.

Velyka Kostromka (obwód dniepropietrowski) została pozbawiona prądu i gazu z powodu nocnego ostrzału przez armię rosyjską. W regionie Krivoy Rog najeźdźca uderzył w dwie społeczności – Zelenodolską i Shirokovską. Uderzył w osady zarówno z artylerii, jak iz MLRS Uragan. Dwie osoby są ranne. Zniszczone domy, dom kultury.

11 czerwca Rosjanie zaatakowali Wrubowkę systemem miotaczy ognia, wkroczyli do Oriechowa, zaatakowali Siewierodonieck i zniszczyli infrastrukturę. Podawane są informacje o liczbie ofiar we Wrubowce w gminie Popasnianskaja. W nocy wróg użył systemu rakietowego z miotaczem ognia – wiele domów spłonęło. Wczoraj podczas kolejnego ostrzału Siewierodoniecka uszkodzona została zajezdnia kolejowa zakładów chemicznych Azot. Wcześniej istniało kilka warsztatów przemysłowych. Naprawiono trafienia w budynkach cegielni i fabryk badawczych. W Lisiczańsku pociski wroga trafiły na teren huty szkła. Ostrzał zniszczył szkołę i liceum kulinarne. Okupanci strzelali wczoraj w Siewierodoniecku, Lisiczańsku, Ustinowce, Toszkowce, Zołocie, Dyrkowoje, Gornoje, Wrubowce, Kamyszewakha. Wiele budynków zostało częściowo lub całkowicie zniszczonych. Ofensywa Rosjan trwa w kierunku Novotoshkovskoye – Orekhovo, wróg jest osadzony na północnych obrzeżach osady Orekhovo.

W okupowanym Mariupolu – zaplanowane prysznice, kolejki po pomoc humanitarną i wywóz zwłok wraz z gruzem budowlanym. Okupanci rozbijają namioty w pobliżu sklepu Metro, gdzie można wziąć gorący prysznic. W pierwszym ferworze Tutaj ludzie ustawiają się w kolejce po pomoc humanitarną. Dodatkowo, po decyzji okupantów o wyburzeniu domów, wejście do mieszkań, nawet w ocalałej części domu, jest ograniczone ze względu na „niebezpieczeństwo”, nie wolno wywozić rzeczy osobistych. Zmarli nadal są usuwani wraz z gruzem budowlanym.

Wieczorem 11 czerwca okupanci wystrzelili na terytorium Ukrainy około 20 rakiet, ustalane są informacje o ofiarach i zniszczeniach. Około godziny 22.00 na Czortków w obwodzie tarnopolskim został uderzony, w wyniku którego zniszczono domy ludności cywilnej.

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com