Biden skomentował sytuację na polsko-białoruskiej granicy

fot: NICHOLAS KAMM

Nie ustają hybrydowe działania Łukaszenki na polsko-białoruskiej granicy. Pojawił się pierwszy publiczny komentarz na ten temat ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych.

– To wielce niepokojące. Zakomunikowaliśmy nasze obawy Rosji i zakomunikowaliśmy nasze obawy Białorusi – stwierdził Biden. Jego słowa były reakcją na pytanie dziennikarza RMF FM. Prezydent USA był w drodze do śmigłowca Marine One, na pokładzie którego udał się do prezydenckiej posiadłości w Camp David.

Jego krótka wymiana zdań z dziennikarzem była jednocześnie pierwszym jego komentarzem na ten temat. Wiadomo natomiast, że w środę prezydent USA rozmawiał o sprawie kryzysu na granicy z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy potępiła natomiast inny przedstawiciel amerykańskiego rządu. W piątek szef dyplomacji USA Antony Blinken stwierdził, że Ameryka rozważa użycie „różnych narzędzi” wobec Mińska. Jego słowa potwierdziła szefowa KE, która po rozmowie z Bidenem przyznała, że Stany Zjednoczone zdecydują się na wdrożenie nowych sankcji wobec Białorusi. Miałoby się to wydarzyć jeszcze w grudniu.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com