Billboardy z Jarosławem Kaczyńskim… w Kijowie! W podziękowaniu za historyczną wizytę

fot. Twitter/Radosław Fogiel

W Kijowie pojawiły się billboardy z wizerunkiem… prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. To forma upamiętnienia historycznej wizyty, którą Kaczyński wraz z Mateuszem Morawieckim, Petrem Fialą i Janezem Jansą odbyli do ukraińskiej stolicy niespełna miesiąc po wybuchu putinowskiej agresji.

Premier Mateusz Morawiecki oraz ówczesny wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz ówczesnym premierem Słowenii Janezem Jansą udali się 15 marca 2022 r. do Kijowa jako reprezentanci Rady Europejskiej na spotkanie z prezydentem i premierem Ukrainy.

Była to pierwsza wizyta międzynarodowa po wybuchu wojny i została odnotowana na arenie międzynarodowej jako wyjątkowy akt odwagi. W Kijowie wciąż pamięta się o tej wizycie i jest ona godnie upamiętniana. 

– „Pamiętamy. 15 marca 2022 Pierwsza wizyta zagranicznych liderów w Kijowie” – taki billboard można zobaczyć w Kijowie. Ukraińcy doceniają, jak ważna i potrzebna była ta wizyta. Czy któryś opozycyjny mądrala, tak chętnie wtedy krytykujący wyjazd premierów, ma coś do powiedzenia?

– napisał na Twitterze, pokazując plakat z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego, jaki znajduje się w ukraińskiej stolicy.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com