Chiny dostarczają Rosji broń?

fot. Mil.ru, - commons.wikimedia.org

Brytyjski i amerykański wywiad mają dowody na to, że Chiny już dostarczają, albo zamierzają dostarczyć Rosji śmiercionośną broń do wykorzystania przeciwko Ukrainie – przekazał brytyjski minister obrony Grant Shapps.

„Dziś mogę ujawnić, że mamy dowody na to, że Rosja i Chiny współpracują nad sprzętem bojowym do wykorzystania na Ukrainie. Jak widzieliśmy podczas wizyty państwowej (Władimira) Putina w Pekinie i (jak pokazuje) 64 proc. wzrostu w handlu między Rosją a Chinami od czasu inwazji na pełną skalę, one wzajemnie się wspierają”

– powiedział Shapps w wystąpieniu otwierającym doroczną konferencję London Defence Conference.

Jak dodał, wywiady USA i Wielkiej Brytanii ujawniły, że „śmiercionośna pomoc płynie teraz lub będzie płynąć z Chin do Rosji i na Ukrainę”.

„Myślę, że jest to znaczący rozwój sytuacji i powinniśmy być tym zaniepokojeni, ponieważ we wcześniejszych dniach tej wojny Chiny przedstawiały się jako mające łagodzący wpływ na Putina”

– mówił.

Shapps potwierdził, że Wielka Brytania podniesie wydatki na obronność z 2 do 2,5 proc. PKB i skrytykował tych członków NATO, którzy nie wypełniają ustalonego minimum.

„Są kraje, które cieszą się wolnościami i swobodami, jakie przynosi demokratyczne państwo. (…) Nie można po prostu na tym polegać i nie przyczyniać się do tego”

– mówił.

London Defence Conference jest poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa i obronności; w tym roku temat konferencji to „Odstraszanie: Budowanie zdolności do przeciwdziałania globalnym zagrożeniom”. 

Źródło: niezalezna.pl, pap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com