CNN: Ruch wojsk przy granicy z Ukrainą. Szef CIA z wizytą w Moskwie przekazał ostrzeżenie dla Kremla

Fot. Jacquelyn Martin / AP Photo

Bill Burns, szef CIA, pojechał do Moskwy, aby ostrzec Kreml przed konsekwencjami w razie ofensywy przeciwko Ukrainie – podaje CNN. Jak dodano, Waszyngton jest „bardzo, bardzo zaniepokojony” ruchami rosyjskich wojsk przy granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Kilka dni temu CNN informowało, że Rosja ponownie gromadzi wojska w pobliżu granicy z Ukrainy. Teraz telewizja informuje o wizycie Billa Burnsa w Moskwie. Jej celem było ostrzeżenie Kremla, że Stany Zjednoczone uważnie obserwują gromadzenie się wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą. Szef CIA miał również ustalić, co jest powodem działań Rosji. W Moskwie Burns rozmawiał z wysoko postawionymi urzędnikami ds. bezpieczeństwa, którzy bezpośrednio są zaangażowani w działalność wojskową.

Waszyngton jest „bardzo, bardzo zaniepokojony” działaniami Kremla

Jak podaje telewizja, Waszyngton jest zaniepokojony działaniami Rosji. „Administracja jest bardzo, bardzo zaniepokojona – najbardziej zaniepokojona w stosunku do Rosji od naprawdę bardzo, bardzo długiego czasu – powiedział jeden z dyplomatów. Według innego rozmówcy CNN, obawy związane z ruchami wojsk rosyjskich są „dość konkretne”.

W ostatnich dniach administracja Joe Bidena zintensyfikowała wysiłki mające na celu złagodzenia narastających napięć między Moskwą a Kijowem. Po spotkaniach w Rosji Bill Burns rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – poinformowały CNN źródła.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com