Finlandia zamknie granicę dla Rosjan? Jest apel szefa MSZ Ukrainy

Pexels

Ukraiński szef MSZ Dmytro Kułeba poinformował dziś, że wezwał Finlandię, by dołączyła do państw bałtyckich i Polski, i zamknęła granicę z Rosją. Finlandia nadal wpuszcza Rosjan na swoje terytorium, ponieważ jak tłumaczono – „w świetle obecnych przepisów nie można 'na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej’ objąć zakazem wjazdu do UE obywateli jednego państwa”.

„Spotkałem się z moim fińskim odpowiednikiem Pekką Haavisto. Skoncentrowaliśmy się na dalszej pomocy militarnej dla Ukrainy, jako że bronimy naszego narodu i ziemi przed trwającą rosyjską agresją. Wezwałem Finlandię, by dołączyła do państw bałtyckich i Polski, i zamknęła granicę z Rosją”

– napisał Kułeba na Twitterze.

Finlandia nie przystąpiła do porozumienia Litwy, Łotwy, Estonii i Polski w sprawie ograniczeń wjazdu dla obywateli Rosji z uwagi – jak wyjaśniali wysocy urzędnicy MSZ – na przeszkody prawne na poziomie unijnym i krajowym. Tłumaczono, że w świetle obecnych przepisów nie można „na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej” objąć zakazem wjazdu do UE obywateli jednego państwa. 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com