Gruzja. Micheil Saakaszwili rozpoczął strajk głodowy w areszcie. Uważa się za więźnia politycznego

nezavisim.tv

Micheil Saakaszwili rozpoczął strajk głodowy w areszcie. Były prezydent Gruzji uważa się za więźnia politycznego – przekazała agencja TASS, powołując się na gruzińską Rzeczniczkę Praw Obywatelskich.

W piątek w Gruzji został zatrzymany były prezydent Micheil Saakaszwili. Polityk przyjechał do ojczyzny po ośmiu latach spędzonych na emigracji. Jak sam napisał w internecie, udał się do ojczyzny, żeby wesprzeć opozycję i pomóc Gruzinom odsunąć od władzy partię Gruzińskie Marzenie. Micheil Saakaszwili został umieszczony w areszcie w Tbilisi. Ciąży na nim wyrok sześciu lat pozbawienia wolności za nadużycie władzy oraz zarzut nielegalnego przekroczenia granicy.

Saakaszwili rozpoczął strajk głodowy

Nino Lomjaria, Rzeczniczka Praw Obywatelskich, spotkała się z byłą głową państwa w areszcie. – Kiedy weszłam, był u lekarza i przechodził badania lekarskie. Później pozwolono nam porozmawiać w celi więziennej. Micheil Saakaszwili powiedział, że ogłasza strajk głosowy – powiedziała przez agencję informacyjną TASS. Jak dodała, były prezydent nie zgadza się z wydawanymi wyrokami i uważa się za więźnia politycznego

W Gruzji rozpoczęły się wybory lokalnych władz. Bierze w nich udział prawie 3,5 miliona uprawnionych. Głosowanie potrwa do godz. 18:00 czasu obowiązującego w Polsce. Gruzini wybierają pięciu merów dużych miast i 59 szefów rejonowej administracji. O mandaty ubiega się 231 kandydatów z 21 partii, w tym 22 kobiety.

Gruzini wybierają także deputowanych do 64 regionalnych samorządów.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com