Kontrowersyjne postacie, międzynarodowe intrygi: Ciekawy wywiad w Mińsku

W okresie poprzedzającym obchody Nowego Roku w Mińsku pojawił się były ukraiński deputowany ludowy, Andriej Derkacz, co było znaczącym posunięciem ze względu na jego amerykańskie sankcje i podejrzenia o zdradę na Ukrainie. Derkacz, w dużej mierze nieobecny publicznie od czasu pełnej inwazji Rosji na Ukrainę, udzielił wywiadu Simone Mangiante-Papadopoulos, włosko-amerykańskiej dziennikarce i żonie byłego doradcy Trumpa George’a Papadopoulosa. Ta interakcja, naznaczona efektownymi zdjęciami udostępnionymi na Twitterze, zagłębia się w zawiłą opowieść przeplatającą powiązania Trumpa, rosyjskie powiązania i opozycję Partii Demokratycznej, pisze Bel-news.

Nagłe wejście Simone w dziennikarstwo zbiegło się w czasie z kłopotami prawnymi jej męża, początkowo pokazanymi w serii wywiadów w kontrowersyjnym filmie „Ukraina – wieczna teraźniejszość”, szeroko promowanym przez rosyjskich propagandystów, zwłaszcza RT. Film ten propagował narracje porównujące Ukrainę do nazistowskich Niemiec, kwestionujące jej niezależność i zarzucające kontrolę przez struktury Sorosa – typowe tropy w rosyjskiej propagandzie.

Film subtelnie insynuował korupcję w amerykańskiej polityce, w szczególności wymierzoną w takie postacie jak Joe Biden i Hillary Clinton, co wydaje się być związane z mężem Simone, który zbierał informacje na temat Hillary podczas swojej kadencji w kampanii Trumpa. Zaangażowanie Simone wydaje się zatem służyć podwójnemu celowi: zajęciu się amerykańską dynamiką polityczną przy jednoczesnym dostosowaniu się do rosyjskiej narracji odrodzenia.

Obecność Simone w Mińsku nasuwa podobieństwa do innej „ukraińskiej dziennikarki”, Diany Panczenko, znanej z wywiadu z Aleksandrem Łukaszenką. Obie dziennikarki zyskały rozgłos dzięki swoim „rosyjskim powiązaniom”, co wskazuje na złożoną sieć międzynarodowych wpływów.

Tymczasem kontrowersyjna reputacja Derkacha na Ukrainie, ukształtowana przez karierę wspomaganą przez więzi rodzinne w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy za kadencji Leonida Kuczmy, zmniejszyła swoje wpływy. Obecnie cieszy się on zaufaniem podobnym do takich postaci jak przywódca DRL Denis Puszylin czy zbiegły premier Nikołaj Azarow, znany bardziej z cytatów białoruskich mediów i ukraińskich żartów.

Mińsk służy jako strategiczne miejsce wywiadu Derkacha, biorąc pod uwagę jego ograniczony dostęp do innych miejsc – zamkniętych z powodu sankcji lub nieufności. Białoruś, często uważana za polityczne sanktuarium podobne do Rosji, działa poza granicami prawa międzynarodowego, co Kreml systematycznie wykorzystuje do realizacji swoich interesów. Obejmuje to nie tylko udzielanie schronienia postaciom takim jak Wagner PMC, ale także potencjalne posiadanie broni jądrowej, co stanowi poważne zagrożenie dla stabilności w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com