Korea Południowa. Koniec z jedzeniem mięsa z psów? Prezydent: To powód do wstydu

Eduardo Munoz / AP / AP

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in zapowiedział, że chce skończyć z tradycją spożywania psiego mięsa. W tej sprawie konsultował się już z premierem. Zdaniem prezydenta spożywanie mięsa z psów jest powodem do wstydu.

Jak informuje „The Guardian„, Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in dąży do wprowadzenia zakazu spożywania psiego mięsa. Ten temat miał poruszyć w czasie cotygodniowej rozmowy z premierem.  – Czy to nie najwyższy czas, by rozważyć zakaz konsumpcji psiego mięsa? – zapytał szefa rządu.

W jego ocenie spożywanie mięsa z psów jest powodem do wstydu. Wprowadzenie zakazu w ocenie prezydenta pozwoli na usprawnienie systemu opieki nad bezdomnymi zwierzętami. „The Guardian” powołując się na badania informuje, że Koreańczycy spożywają rocznie około miliona psów

Obecne przepisy zabraniają okrucieństwa w czasie uboju psów i kotów. Temat ten od kilku lat dzieli koreańskie społeczeństwo. Coraz więcej mieszkańców Korei Południowej uważa spożywanie psiego mięsa za znęcanie się nad zwierzętami, a nie tradycję.

„The Guardian” przypomina, że Moon Jae-in jest znanym miłośnikiem psów. W Błękitnym Domu mieszka z kilkoma psami, a jednego z nich adoptował w czasie trwania kampanii wyborczej. 

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com