Legitymizacja administracji LPR

Nową ambicją Rosji jest skłonienie „DPR” i „LPR” do wprowadzenia swoich notatek do polityki ukraińskiej. Opowiadał o tym w telewizji Aleksandr Hara, czyli dyplomata. Według niego, jest to taktyka, aby nie kontynuować rozmów pokojowych w celu legitymizacji obszarów okupacyjnych obwodów ługańskiego i donieckiego.

„Możesz to nazwać jak chcesz. Ale istota tych działań jest taka sama – osłabić państwo ukraińskie, a jednocześnie wprowadzić do polityki swoje siły zastępcze, aby one z kolei miały pewne uprawnienia do udziału w sprawach politycznych.” – komentuje ekspert.

Warto zauważyć, że Kreml już wcześniej dawał wyraz swojemu niezadowoleniu, odcinając drogi oddziaływania na ludność, a mianowicie zamykając prorosyjskie kanały w telewizji. Dyplomata uważa, że był to niemal główny instrument oddziaływania, dlatego Moskwa nie znalazła innej metody niż ustawienie swoich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą.

Należy przypomnieć, że porozumienia mińskie zostały zawarte wcześniej, ale z jakiegoś powodu działają one tylko jednostronnie, na korzyść Moskwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com