Lekarze wysyłają Elżbietę II na odpoczynek. Pałac Buckingham potwierdza

Na zdjęciu królowa Elżbieta II Źródło: East News

O sprawie informuje brytyjski Sky News. Tym samym Elżbieta II najprawdopodobniej nie weźmie udziału w Festival of Remembrance w Royal Albert Hall, który planowany jest na 13 listopada.

Odpoczynek ma trwać „co najmniej” dwa tygodnie, a królowa ma jedynie zająć się „lekkimi obowiązkami”. Podkreślono jednocześnie, że Elżbieta II „pozostaje w dobrym nastroju”.

Królowa Elżbieta nieobecna na szczycie. Nagrała przemowę

Monarchini nagrała również przemowę z okazji ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26, która ruszy w niedzielę w Glasgow. Wcześniej Elżbieta II odwołała swój udział w wydarzeniu.

„Zgodnie z radą, aby odpocząć, królowa podjęła lekkie obowiązki na zamku w Windsorze. Jej Królewska Mość z żalem podjęła decyzję, że nie pojedzie już do Glasgow, aby wziąć udział w wieczornym przyjęciu na COP26 w poniedziałek, 1 listopada. Jej Królewska Mość jest rozczarowana, że nie będzie uczestniczyć w przyjęciu, ale przekaże przesłanie do zgromadzonych delegatów za pośrednictwem nagranej wiadomości wideo” – można było przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Pałac Buckingham.

Na szczycie klimatycznym będzie obecny następca tronu, książę Karol z żoną, oraz jego syn, książę William z żoną.

Wielka Brytania: Elżbieta II trafiła do szpitala

W ubiegłą środę Pałac Buckingham poinformował, że Elżbieta II „niechętnie” przyjęła zalecenie lekarzy, którzy apelowali, by królowa odpoczęła i zrezygnowała z zaplanowanej na ten dzień podróży do Irlandii Północnej.

Dzień później monarchini spędziła noc w szpitalu – po raz pierwszy od ośmiu lat – gdzie zostały jej przeprowadzone badania.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com