Łukaszenka się szykuje: Putin przygotował zapasowy „zwycięski” plan w Rosji

Alexei Druzhinin / AP

Ludzie wokół prezydenta Rosji Władimira Putina nie wierzą już w zwycięstwo w wojnie z Ukrainą, więc przygotowali zapasowy „zwycięski” plan. Ten plan to aneksja Białorusi.

Orest Sokhar, redaktor naczelny OBOZREVATEL, wypowiedział się na ten temat, powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie wojskowym, na swoim kanale Telegram „Orestokracja”. „Łukaszenka powinien się martwić” – powiedział.

Według dziennikarza rosyjskie „hieny zwycięstwa” na czele z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa FR Nikołajem Patruszewem zdecydowały o włączeniu Białorusi do Rosji.

Istotą ich planu jest dokonanie przez rosyjskie służby specjalne pod banderą Ukrainy próby zamachu stanu w Mińsku.

„Istnieje już legenda: ukraińscy „naziści” wraz z białoruskimi „agentami” chcą wykorzystać Białoruś jako nową odskocznię do wojny z Rosją. „Waleczna” armia rosyjska wraz z lojalnymi jej oddziałami Bulbasza niszczą „neonazistowskich najemników” i ocalić naród Białorusi przed zniewoleniem przez „neonazistów” i NATO – powiedział Orest Sohar.

W rezultacie nastąpią „uboczne straty” w postaci fizycznej eliminacji nieprawowitego prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki przez rzekomo ukraińską grupę dywersyjną.

Zamiast Łukaszenki na czele Białorusi stanie osoba lojalna wobec Moskwy, np. sekretarz Rady Bezpieczeństwa Aleksander Wołfowicz. Musi uprzątnąć resztki elementów nielojalnych wobec Federacji Rosyjskiej i przeprowadzić referendum w Rosji, jak to miało miejsce na Krymie.

„Ten plan już został uruchomiony. Szef MSZ republiki Makei, który był kontaktem Łukaszenki na Zachodzie, został wysłany na tamten świat. Obecnie badana jest reakcja Łukaszenki na ostatnie wydarzenia. , scenariusz zostanie przyspieszony” – powiedział redaktor naczelny OBOZREVATEL.

Według niego wszystko to da Rosji dobry zasób mobilizacyjny i przyczółek do ewentualnego ataku na Ukrainę od północy – Łukaszenka na razie nie daje „ruchu” na taki scenariusz.

Ponadto kierownictwo Federacji Rosyjskiej odniesie „zwycięstwo”, którym będzie można „nakarmić” mieszkańców Rosji przed wyborami w 2024 roku. Aneksja Białorusi da wsparcie reżimowi Putina i przykryje klęskę na Ukrainie, podobnie jak w przypadku Krymu.

Moskwa będzie mogła wyjść z wojny, „trzymając botoks” na „twarzy” Putina – dodał Orest Sohar. Tak więc, otrzymawszy Białoruś, Federacja Rosyjska będzie mogła targować się z Zachodem o wycofanie wojsk z części terytorium Ukrainy (z wyłączeniem Krymu) w zamian za pokój i uznanie aneksji.

„Rosyjskim „turbopatriotom” zostanie wyjaśnione, że wszystkie cele operacji specjalnej zostały osiągnięte, Rosjanie zostali uratowani przed podstępnym NATO. Na papierze wszystko pięknie, ale już wiemy, jak łatwo te plany się psują. Łukaszenka, choć zgorzkniały szczur, jest przebiegły i rozważny, ale dla nas ta historia jest ważna, bo pokazuje, że nawet Putin i jego słudzy zdali sobie sprawę z nieuchronności swojej klęski i dlatego pospiesznie szukają alternatywnych dróg odwrotu” pisze redaktor naczelny OBOZREVATEL.

Uwaga, zdaniem analityków RLI, Kreml spiskuje w celu wyeliminowania Łukaszenki i przejęcia kontroli nad białoruską armią. Moskwa zamierza wysłać wojska białoruskie na wojnę z Ukrainą.

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com