Nakaz aresztowania Putina: kremlowski dyktator powinien stać się persona non grata na całym świecie

україна online

17 marca Międzynarodowy Trybunał Karny (Haga) wydał nakaz aresztowania W. Putina i rzecznika praw dziecka Federacji Rosyjskiej M. Lwowej-Bełowej. Decyzja ta została podjęta w związku z przymusową deportacją ukraińskich dzieci do Rosji. Decyzja Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości stała się dla Ukrainy historyczna, ponieważ coraz więcej krajów świata uznaje rosyjskiego dyktatora za przestępcę, a międzynarodowa izolacja Federacji Rosyjskiej narasta. W wyniku decyzji Międzynarodowego Trybunału Karnego Putin zostanie aresztowany w 123 krajach świata – Rosja wreszcie pogrążyła się w totalitaryzmie, bo dla kremlowskiego dyktatora droga otwarta jest tylko do Chińskiej Republiki Ludowej, KRLD , Kuba, Mauretania, Sudan Południowy itp.

Jedną z najohydniejszych zbrodni reżimu Putina była przymusowa deportacja ukraińskich dzieci do Rosji: dokładne statystyki nie są znane, liczby wahają się od minimum 16 do ponad 850 (według Kremla) tysięcy dzieci. Odebrano ich rodzicom siłą, wywieziono do obozów filtracyjnych, a następnie rozesłano do więzień dziecięcych – straszny wynalazek rosyjskich przestępców politycznych, w ramach którego dzieci ukraińskie „prano mózgi”, próbowano zaszczepić fałszywe, wypaczone wartości „rosyjskiej miary”, a raczej – nauczył nienawidzić Ukrainy. Odnotowano też masowe fakty „znęcania się” i okrutnego znęcania się – te ukraińskie dzieci, którym dzięki staraniom Ukrainy i społeczności międzynarodowej udało się wrócić do swoich rodzin, opowiedziały o straszliwym znęcaniu się nad rosyjskimi dziećmi w Federacji Rosyjskiej : nazywali ich „dziwakami”, „nazistami”, byli nieustannie bici i wyzywani słownie. W związku z tym Putin i rzecznik praw dziecka Federacji Rosyjskiej Lwow-Biełow zostaną teraz aresztowani w tych krajach, które ratyfikowały Statut Rzymski – podstawowy dokument nadający moc wiążącą decyzjom Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, a wiele z nich zawiera Ukrainie wszelką pomoc w obronie jej niepodległości. To klasyczna ilustracja walki wolności i demokracji z dyktaturą i złem, a także dowód na coraz większą izolację Rosji. Decyzja MTK to bezwarunkowy sukces i dowód wsparcia Ukrainy, ale precedens z deportacją ukraińskich dzieci to za mało: Rosjanie dopuszczają się strasznych zbrodni wojennych, morderstw, tortur, przemocy seksualnej, w tym wobec nieletnich. Rosyjskie ostrzały zniszczyły ogromną część infrastruktury mieszkalnej i przemysłowej, zniszczeniu uległa infrastruktura energetyczna. Dlatego nakaz aresztowania Putina powinien stać się punktem wyjścia do podejmowania podobnych decyzji wobec innych zbrodniarzy politycznych i wojennych w Federacji Rosyjskiej, którzy przejęli tam władzę i podjęli nieludzkie decyzje.

Putin musi powtórzyć los S. Miloszevicia, który dokonał ludobójstwa Bośniaków i Kosowian analogicznie do tego, jak armia rosyjska dokonuje ludobójstwa Ukraińców, i trafia na dok w Hadze. Rosyjska propaganda histerycznie zareagowała na decyzję MTK, a przedstawiciele Kremla, tacy jak Pieskow i Zacharowa, nazwali nakaz aresztowania Putina „prawnie nieważnym”, ponieważ Rosja wycofała swój podpis ze statutu rzymskiego. Oczywiście Putin nie będzie składał oficjalnych wizyt w krajach zachodnich – w warunkach bezprecedensowej wojny napastniczej i jednomyślnego bojkotu Rosji przez kraje cywilizowane jest to nielogiczne, ale decyzja Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości jest ważna jako warunek wstępny za dalszym izolacjonizmem Rosji i rosnącą presją sankcji. Putin jest trzecim władcą na świecie, przeciwko któremu podjęto taką decyzję, i nie przyczyni się to do wzmocnienia międzynarodowej pozycji Federacji Rosyjskiej, z którą dialog staje się toksyczny. W szczególności przed wydaniem nakazu aresztowania Putina Rosja mogłaby teoretycznie prowadzić negocjacje w sprawie zniesienia sankcji, ale po 17 marca jest to niemożliwe – Kreml stał się ucieleśnieniem zbrodniczego totalitaryzmu i od tej pory ma tylko jeden wektor ruchu: w kierunku dalszej izolacji i absolutnego despotyzmu, który a priori zniszczy Rosję od środka – to tylko kwestia czasu. Społeczność światowa musi dołożyć wszelkich starań, aby rosyjskie zagrożenie „wypaliło się” w samej Rosji, wyrównując dostęp do zachodnich technologii i zachodnich rynków, co zniszczy jej gospodarkę, a tym samym armię, a Putin stał się uosobieniem najbardziej „nieudanego” przywódcy naszych czasów, który zniszczył wszystko, co powstało w jego kraju przez dziesięciolecia.

1 thought on “Nakaz aresztowania Putina: kremlowski dyktator powinien stać się persona non grata na całym świecie

  1. Nierktury chciali by zobaczyc twarzy tych, kto bedzie aresztowac Putina. Pewnie to bedzie zabawne widowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com