Nie działają Messenger, Instagram i WhatsApp. To jedna z najdłuższych awarii w historii Facebooka

tvn24.pl

Trwa awaria Facebooka. Nie działają Messenger, Instagram oraz WhatsApp. Problemy dotyczą użytkowników z całego świata. Na razie nie wiadomo, co jest ich przyczyną. Reuters zwraca uwagę, że to jedna z najdłuższych awarii w historii Facebooka.

Według serwisu Downdetector, który gromadzi informacje o problemach wysyłane przez internautów, awaria rozpoczęła się około godz. 17.44 czasu polskiego.

Awaria na całym świecie

Nie można wysyłać i otrzymywać wiadomości – czytamy w jednym z komentarzy dotyczących awarii Messengera na stronie Downdetector.

Problemy z działaniem komunikatora i jak i samego Facebooka zgłaszają internauci z całego świata, w tym m.in. z Polski, USA, Grecji, Chorwacji, Francji, Malezji, Indonezji, Hiszpanii, Boliwii, Belgii czy z Egiptu.

Ponadto użytkownicy informują o problemach w działaniu Instagrama. Przy próbie aktualizacji postów w aplikacji pojawia się komunikat: „Nie można odświeżyć kanału”.

Problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości dotknęły również WhatsAppa.

Downdetector zbiera raporty o stanie dostawy usługi z różnych źródeł, w tym z Twittera oraz zgłoszeń przesyłanych za pośrednictwem swoich stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Facebook opublikował na Twitterze komunikat w sprawie awarii. „Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby mają problemy z dostępem do aplikacji. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności” – napisano.

Z podobnymi awariami Facebook mierzył się w marcu i lipcu tego roku.

Akcje Facebooka na giełdzie w Nowym Jorku tracą na wartości około 5,5 procent.

Źródło: https://amp.tvn24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com