Nieoficjalne informacje z Watykanu. Chodzi o szczepionkę dla Franciszka

Nieoficjalne informacje z Watykanu. Chodzi o szczepionkę dla Franciszka Źródło: East News

O sprawie informuje na razie włoska agencja Ansa. Do tej pory Watykan nie poinformował oficjalnie o trzeciej dawce dla 84-letniego papieża. Nie ma też doniesień o tym, czy 94-letni emerytowany papież Benedykt XVI również został zaszczepiony po raz trzeci.

Na razie wiadomo, że tamtejsza służba zdrowia rozpoczęła szczepienie trzecią dawką preparatu – pierwszeństwo mają osoby w wieku powyżej 70 lat i chore.

Od wybuchu epidemii koronawirusa w 2020 roku zakażonych zostało 245 mln osób, a zmarło ok. 5 mln.

Watykan. Papież wyraził gotowość złożenia wizyty w Kanadzie

Tymczasem, jak zapowiedział papież Franciszek, na początku grudnia ma odwiedzić Grecję i Cypr. Wyraził również gotowość do złożenia wizyty w Kanadzie, która miałaby związek z procesem pojednania z rdzenną ludnością.

Przypomnijmy: w Kanadzie wstrząs wywołało znalezienie masowych grobów tysięcy dzieci, które chodziły do przymusowych, prowadzonych przez kościoły protestanckie i Kościół katolicki szkół dla uczniów ze rdzennych narodów Kanady.

W 2015 roku opublikowano raport na temat szkół dla indiańskich, inuickich i metyskich dzieci, w którym określono ich działalność jako „kulturowe ludobójstwo”. Szacuje się, że w placówkach zmarło 4100 dzieci, ale nie są to zapewne pełne dane.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com