Niezidentyfikowany obiekt nad Petersburgiem. Zamknięto lotnisko, wysłano myśliwce

flightradar24.com

Lotnisko Pułkowo w rosyjskim Petersburgu tymczasowo zawiesiło wszystkie loty – przekazały władze miasta. Nie podano powodu zamknięcia, ale niepotwierdzone doniesienia niezależnych mediów wskazują, że na niebie zauważono niezidentyfikowany obiekt i wysłano myśliwce w celu zbadania sprawy.

We wtorek władze Petersburga poinformowały, że „lotnisko Pułkowo tymczasowo nie przyjmuje ani nie wysyła samolotów”. Jak podkreślono w komunikacie, opóźnienie w lotach może być nawet 12-godzinne, ale „lotnisko i usługi działają normalnie”.

Internetowa tablica lotów pokazuje, że wszystkie samoloty cywilne oczekują na start lub lądowanie. Ze strony Flight Radar wynika, że samoloty na krajowych trasach zawrócono do miejsc startowych, w tym pięć do Moskwy.

TASS podaje, że przestrzeń powietrzna w promieniu 200 kilometrów wokół lotniska Pułkowo będzie zamknięta do 13:20 czasu moskiewskiego.

Niezidentyfikowany obiekt nad Petersburgiem

Portal Meduza podkreśla, że w Petersburgu został wdrożony plan, który jest ogłaszany przy nielegalnym przekraczaniu granicy oraz przy pojawianiu się niezidentyfikowanych obiektów w przestrzeni powietrznej. Poderwano też myśliwce Su-35 i MiG-3, aby zbadały sprawę. 

Według rosyjskich mediów Ministerstwo Obrony Rosji przekazało służbie lotniska Pułkowo informację, że niezidentyfikowany obiekt widziany był 160-200 kilometrów od Petersburga.

Źródło: gazeta.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com