Okręt USA wpłynął na Morze Czarne. Putin: Możemy patrzeć na niego przez lornetkę lub celownik

Evgeniy Paulin / AP

Władimir Putin stwierdził, że na amerykański okręt wojenny Mount Whitney siły rosyjskie mogą „patrzeć przez lornetkę lub celownik odpowiednich systemów obrony”. O obecności okrętu na Morzu Czarnym poinformowało wcześniej dowództwo 6. Floty Marynarki Wojennej USA.

– Jak wiecie, amerykański okręt wojenny wpłynął na Morze Czarne. Możemy patrzeć na niego przez lornetkę lub celownik odpowiednich systemów obrony

– powiedział Władimir Putin cytowany przez agencję TASS. Prezydent Rosji przebywa obecnie w Soczi, gdzie trwają spotkania dotyczące przemysłu obronnego. 

Putin w Soczi mówił o konieczności ulepszania rosyjskiego systemu obrony powietrznej. Jak stwierdził, wymaga tego m.in. ogólna sytuacja polityczna. – W szczególności rosnąca liczba lotów NATO w pobliżu Rosji i pojawienie się okrętów rakietowych na Bałtyku i Morzu Czarnym – powiedział.  

USS Mount Whitney udał się na Morze Czarne

W poniedziałek amerykańskie wojsko poinformowało, że okręt USS Mount Whitney wpłynął na Morze Czarne. Celem jest przeprowadzenie operacji wspólnie z siłami NATO. „Okręt flagowy Szóstej Floty Mount Whitney (…) z personelem 6. Floty i NATO rozpoczął północny tranzyt na Morze Czarne, by prowadzić działania z naszymi sojusznikami NATO i partnerami w regionie!” – czytamy na Twitterze 5. Floty Marynarki Wojennej USA. 

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com