Polska zamyka granicę bo obywatele… chcą uciekać na Białoruś? Totalny odlot Łukaszenki!

By Tatarstan.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=133021874

– Litwa, Łotwa i Polska, jeśli zamkną granicę z Białorusią, tylko pogorszą sytuację siebie i swoich obywateli. Mińsk jest nawet gotowy pomóc Polakom za darmo, aby ludzie mogli to znieść – powiedział Alaksandr Łukaszenka, białoruski dyktator. Dodał również, że Polacy, Litwini i Łotysze zabierali z Białorusi zimą „drewno na opał, bo nie mieli czym grzać”. – Pomożemy im na tyle, na ile będzie to konieczne – zadeklarował wspaniałomyślnie.

Całkowite zamknięcie granicy polsko-białoruskiej jest możliwe, a nawet prawdopodobne – powiedział w środę w TVP Info szef MSZ Zbigniew Rau. Wyjaśnił, że jest to kwestia porozumienia się trzech państw.

Zaznaczył, że „takiej decyzji należy spodziewać się nie w ciągu miesięcy, tylko najprawdopodobniej, jeśli do niej ma dojść, odpowiednio wcześniej”. Pytany, czy będzie to całkowite zamknięcia granicy polsko-białoruskiej, minister Rau odpowiedział, że „taka opcja jest możliwa”. „Może nawet prawdopodobna” – wskazał.

Łukaszenka: Polska, Litwa i Łotwa boją się, że ich obywatele przybędą na Białoruś 

Do zapowiedzi Polski, Litwy i Łotwy odniósł się Alaksandr Łukaszenka. 

„Chcą się popisywać. Ale to im wyjdzie bokiem. Jeśli chcą zamknąć, niech zamkną. Komu zrobią krzywdę? Tylko pogorszą swoją sytuację i swojego narodu” 

– oświadczył białoruski dyktator.

Łukaszenka miał też powiedzieć, że „władze sąsiadujących krajów boją się, że ich obywatele przyjadą na Białoruś„. Wskazał też, że podczas ruchu bezwizowego Białoruś miało odwiedzić rzekomo około 700 tys. osób. 

„Zimą zabierano nam drewno na opał” 

Łukaszenka powiedział, że zamknięcie granicy przez Litwę, Łotwę i Polskę poskutkuje tym, iż sytuacja tych krajów ulegnie… pogorszeniu. 

„I tak ludzie byli już zubożeni: zimą dawaliśmy im drewno na opał, bo nie było czym grzać. I na litość boską, pomożemy im, będzie to konieczne – pomożemy za darmo, aby ludzie mogli to znieść”

– oświadczył Łukaszenka.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com