Prezydent Zełenski w Dzień Obrońców Ojczyzny: Pamiętamy o was, nikogo nie zostawimy

facebook.com/zelenskiy.official/screen

Dzień, który minął, piątek 14 października to nasze święto, Dzień Obrońców Ojczyzny, święto naszej patronki Najświętszej Bogurodzicy i Dzień Kozaków – mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu w piątek wieczorem. Podkreślił, że Ukraina pamięta o wszystkich swoich obrońcach i i nie zostawi żadnego z nich na pastwę wroga.

„Chcę podziękować wszystkim, którzy składali dzisiaj życzenia sobie nawzajem i naszej armii, wszystkim naszym żołnierzom. Chcę podziękować wszystkim, którzy spędzili ten dzień tak jak wiele innych, na polu walki i na służbie”

– mówił ukraiński prezydent na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Zełenski dodał, że chce również podziękować wszystkim osobom znajdującym się na terytoriach okupowanych przez Rosję lub przymusowo deportowanym do tego kraju, które świętowały Dzień Obrońców Ojczyzny po cichu, w milczeniu, ale łącząc się z całym krajem.

„Ukraina pamięta o wszystkich. Nie zostawimy nikogo i nic, co ukraińskie wrogowi. Wyzwólmy wszystkich naszych. Odbierzemy wszystko, co słusznie do nas należy”

– zapowiedział ukraiński prezydent.

Przekazał też, że podczas piątkowego święta odznaczył żołnierzy medalami, a także odwiedził rannych w szpitalu; podziękował personelowi medycznemu za ratowanie życia ukraińskich obrońców.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com