Przez fałszywą chorobę pasażera samolot wylądował w Palma de Mallorca. 21 osób uciekło

Fot. Marc Ryckaert/CC BY-SA 4.0

Hiszpańska policja wciąż poszukuje osób, które w piątek uciekły z samolotu znajdującego się na płycie lotniska w Palma de Mallorca. Część z ponad 21 uciekinierów, w większości obywateli Maroka, zatrzymano. Policja aresztowała także mężczyznę, który udawał chorego, co było powodem nieplanowanego lądowania rejsu z Maroka do Turcji.

Policja aresztowała 12 osób i poszukuje 12 innych, które uciekły z lotniska po awaryjnym lądowaniu samolotu. Maszyna lecąca z Casablanki do Stambułu lądowała w Palma de Mallorca z powodu objawów chorobowych jednego z pasażerów. Po przewiezieniu mężczyzny do szpitala okazało się, że jest zdrowy.

Hiszpania. Awaryjne lądowanie samolotu na Majorce. Część pasażerów uciekła 

Funkcjonariusze aresztowali tego mężczyznę i osobę, która mu towarzyszyła podczas wizyty w szpitalu pod zarzutem zachęcania do nielegalnej migracji i łamania hiszpańskiego prawa imigracyjnego. Jak podaje „El Mundo„, mężczyzna, który symulował chorobę, złożył wniosek o nadanie statusu uchodźcy

Po awaryjnym lądowaniu około 20 pasażerów wyszło z samolotu na płytę lotniska i uciekło. Część z nich zatrzymano.

Kolejna aresztowana osoba to pasażer, któremu zarzucono agresywne zachowanie w samolocie.

Grozi im deportacja

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu to Palestyńczyk, pozostali to obywatele Maroka.

Zatrzymani będą odpowiadać za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa lotniczego i przekroczenie hiszpańskiej granicy w sposób nielegalny, a następnie mają zostać deportowani do kraju pochodzenia.

Według policji, nigdy wcześniej na żadnym hiszpańskim lotnisku nie doszło do podobnego incydentu. Służby ustalają, czy ucieczka pasażerów była wcześniej planowana.

Z powodu tego zdarzenia lotnisko był zamknięte kilka godzin. 13 samolotów, które leciały do Palma de Mallorca przekierowano do innych portów lotniczych, a 16 odlotów było opóźnionych.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com