Rosja. Atak drona przy granicy z Ukrainą. W Biełgorodzie uszkodzony wieżowiec i 16 aut

Telegram/vvgladkov

W rosyjskim Biełgorodzie doszło do eksplozji, w wyniku której uszkodzony został wielopiętrowy budynek mieszkalny. Według gubernatora obwodu w blok uderzył dron.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 18:00. Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow poinformował o wybuchu w jednym z budynków mieszkalnych w Biełgorodzie, położonym niedaleko granicy z Ukrainą. Jak podkreślił, uszkodzone zostały m.in. elewacja bloku od siódmego do trzynastego piętra oraz okna.

Uszkodzonych zostało także 16 samochodów, które znajdowały się przy budynku. „Najważniejsze, że nie ma ofiar” – napisał Gładkow na Telegramie. „Na miejscu działają służby operacyjne i ratunkowe. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Według wstępnej wersji uszkodzenia powstały w wyniku ataku drona” – dodał gubernator obwodu biełgorodzkiego.

Po godz. 20:30 Gładkow zamieścił kolejny wpis w mediach społecznościowych. „Kończy się usuwanie gruzu i uszkodzonych płytek elewacyjnych. Wycieczka 'od drzwi do drzwi’ została zakończona. W sumie uszkodzonych zostało 5 mieszkań (wybite okna) i 16 samochodów. Jutro wydamy orzeczenie o stanie technicznym budynku mieszkalnego i rozpoczniemy prace remontowe” – napisał.

Rosjanie atakują Ukrainę. W obwodzie chersońskim zginęły dzieci

Tymczasem Rosjanie zaatakowali obwód chersoński na wschodzie Ukrainy. Rosyjskie pociski spadały w dwóch wsiach – Stanisław i Szyroka Bałka. Liczba ofiar śmiertelnych ataku wzrosła do siedmiu.

W pierwszej miejscowości zginęły dwie osoby, a jedna została ranna. Pięć domów zostało zniszczonych lub uszkodzonych. Z kolei w drugiej miejscowości zginęło pięć osób – dwóch mężczyzn i kobieta oraz małe dziecko i dwunastoletni chłopiec, który zmarł w szpitalu od odniesionych ran.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com