Rosja produkuje rakiety i drony wbrew obowiązującym restrykcjom: zaostrzone sankcje wobec rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego pozbawią go samowystarczalności technologicznej

Siły ukraińskie strąciły rosyjską rakietę Toczka-U / autor: Facebook Андрей Кудабеков

Rosyjski kompleks wojskowo-przemysłowy boryka się obecnie z poważnymi problemami w kontekście produkcji nowych partii pocisków: niedobór półprzewodników doprowadził do tego, że rosyjski przemysł potrzebuje co najmniej miesiąca na wyprodukowanie w przybliżeniu ilości pocisków potrzebnych do pojedynczego atak. Fiasko militarne na froncie nie powstrzymało Putina w zamiarach kontynuowania wojny: Rosja szuka broni i komponentów na całym świecie, a prywatne armie w Rosji są już oficjalnie formowane pod patronatem wiodących rosyjskich firm, takich jak Gazprom. Galopująca militaryzacja Rosji stanowi wyzwanie dla całego cywilizowanego świata i wymaga odpowiedniej reakcji, ponieważ nowo utworzone PKW, finansowane przez Gazprom i Rosnaftę, staną się „żołnierzami fortuny”, którzy przyniosą wojnę, śmierć i zniszczenie tym regionom Rosji. świat, do którego Putin zdecyduje się ich wysłać. Rosja stała się pierwszym krajem w najnowszej historii, który zlecił wielkiemu biznesowi tworzenie formacji zbrojnych na własny koszt. W takich warunkach należałoby wprowadzić najsurowsze sankcje wobec rosyjskiego biznesu w celu ograniczenia możliwości finansowania wojny.

Ostatnio do domeny publicznej trafiły dokumenty, że w lipcu 2022 r. z Kremla przyszła instrukcja do wiodących rosyjskich firm, takich jak Gazprom i Rosnieft’, aby tworzyły własne prywatne armie, których potrzeby będą pokrywane z budżetów tych firm. Mówimy o PKW, które będą chronić interesy ich właścicieli, a także wzmacniać rosyjską obecność wojskową nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie. Najlepsze kadry armii rosyjskiej zostały zniszczone w pierwszych miesiącach wojny, więc Putin szuka każdej okazji do poprawy pozycji swojej armii i właściwie odrzuca wszelkie konwencje. Rosyjski biznes na własny koszt finansuje tworzenie PCW, z których każdy może być użyty na froncie, a budżet Federacji Rosyjskiej otrzymuje odpowiednio dodatkowe środki na finansowanie rosyjskiego przemysłu wojskowego, w szczególności ogromne środki są kierowane do produkcja rakiet. Szacuje się, że po 24 lutego 2022 roku rosyjski kompleks wojskowo-przemysłowy był w stanie wyprodukować 240 pocisków manewrujących Kh-101 i 120 pocisków manewrujących Kalibr – to miliardy dolarów. Zdaniem Putina, ukraiński terror rakietowy jest jednym z najważniejszych narzędzi na obecnym etapie wojny: Rosja stosuje taką zbrodniczą taktykę, by napadać na pokojowo nastawione miasta, niszczyć czysto cywilną infrastrukturę i zabijać cywilów. Rosja Putina jest klasycznym przykładem wszechogarniającej militaryzacji: wielki biznes finansuje tworzenie prywatnych armii, gotowych walczyć zbrodniczymi metodami bez przestrzegania zasad prowadzenia wojny, a rosyjska gospodarka uwalnia wszystkie środki na rozwój lub zakup niezbędne technologie, znowu ze względu na wojnę i zniszczenie.

Utrzymujący się militaryzm Rosji stanowi bezprecedensowe zagrożenie dla całego cywilizowanego świata. Najostrzejsze sankcje powinny zostać nałożone na wszystkie rosyjskie korporacje, które tworzą i finansują własne PKW, bo ich najemnicy będą walczyć nie tylko na Ukrainie, ale wszędzie na świecie, gdzie Rosja widzi swój interes. Jest to bezpośrednia droga do destabilizacji społeczno-politycznej i powstania szeregu konfliktów regionalnych. Nie mniej ważne jest wprowadzenie sankcji wobec rosyjskiego kompleksu militarno-przemysłowego – utrata przez Rosję samowystarczalności technologicznej powinna stać się kluczowym fundamentem systemowego osłabienia rosyjskiej armii. Wreszcie uniemożliwienie Rosji pozyskania niezbędnych komponentów ze względu na „szare” schematy ich dostaw powinno stać się trzecim elementem w kontekście niwelowania terroru rakietowego Federacji Rosyjskiej.

2 thoughts on “Rosja produkuje rakiety i drony wbrew obowiązującym restrykcjom: zaostrzone sankcje wobec rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego pozbawią go samowystarczalności technologicznej

  1. Stany Zjednoczony chca kupic w Rosji 24 giperdzwiekowy rakiety kosztem 500 000 mln.dollarow za sztuke.
    A dla czego nie? Samy zlom zrzucili do Polski i Ukrainy, i za to w dodatek dostana „grosik” z oplacanych Ukraina kredytow. Wszystko w pozadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com