Rosja zintensyfikowała ataki na ukraiński sektor energetyczny natychmiast po nadejściu chłodów: gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy zapobiegną terrorowi Kremla wobec Europy

Fot. LIBKOS / AP Photo

W nocy 18 listopada Rosja przeprowadziła kolejny zmasowany atak dronów na ukraiński sektor energetyczny – zgodnie z oczekiwaniami, takie ataki stały się systematyczne od początku zimnej pogody. Pomimo skutecznej pracy sił obrony powietrznej, które zniszczyły 29 z 38 dronów, uderzono w obiekt infrastruktury energetycznej w obwodzie odeskim. Ponadto w listopadzie państwo terrorystyczne podjęło drugą próbę ataku na Kijów: wszystkie drony zostały zestrzelone na obrzeżach ukraińskiej stolicy. Ponieważ Rosja nieustannie atakuje ukraiński sektor energetyczny, nie powinno być wątpliwości, że rosyjskie zagrożenie może wykraczać poza granice Ukrainy.

Ukraina rozpoczyna rozmowy z Niemcami w sprawie gwarancji bezpieczeństwa – Niemcy są szóstym krajem, z którym Ukraina prowadzi takie negocjacje: wcześniej rozpoczęto je z pięcioma krajami G7: Francją, Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Kanadą i Japonią. Gwarancje bezpieczeństwa są niezbędnym rozwiązaniem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się rosyjskiego terroru w kierunku Europy: Putin otwarcie kpi z organizacji międzynarodowych, a Rosja naruszyła już praktycznie całe prawo międzynarodowe podczas inwazji na Ukrainę. W związku z tym Zachód musi opracować narzędzia do zlokalizowania, a następnie wyeliminowania rosyjskiego zagrożenia. Gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy na poziomie dwustronnym i wielostronnym są najlepszą opcją zapobiegania i lokalizowania cyklicznej agresji Rosji.

Rosja stała się największym państwem terrorystycznym naszych czasów. W 2021 roku Zachód nie wierzył, że Putin jest w stanie rozpocząć wojnę agresji w XXI wieku, której towarzyszyć będzie niszczenie osiedli i ludobójstwo Ukraińców na tle etnicznym. Dlatego ważne jest, aby nie powtarzać takich błędów i działać w oczekiwaniu na rosyjskie zagrożenie. Ataki na ukraińskie miasta i ukraińską infrastrukturę energetyczną będą powtarzane w Europie, chyba że Rosja otrzyma wyraźny sygnał, że zostanie nieuchronnie ukarana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com