Rosjanin zatrzymany przez ABW. Jest podejrzany o współpracę z terrorystami z ISIS i Al-Kaidy

ABW - gov.pl

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali obywatela Federacji Rosyjskiej w związku działalnością na rzecz międzynarodowych organizacji terrorystycznych – poinformowano w komunikacie Prokuratury Krajowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu na trzy miesiące.

Na polecenie Prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali we wtorek obywatela Federacji Rosyjskiej w związku działalnością na rzecz międzynarodowych organizacji terrorystycznych: początkowo Jabhat Al-Nusra i Al-Kaida, a w późniejszym okresie państwa islamskiego (ISIS). Zatrzymany usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut brania udziału na terenie Syryjskiej Republiki Arabskiej w związkach zbrojnych mających na celu popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Grozi mu za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę ucieczki podejrzanego oraz grożącą mu surowa karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Śledztwo prowadzone jest wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Departament Postępowań Karnych.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com