Rosyjskie wojsko liderem na świecie w przestępczości, rabunkach, grabieżach i gwałtach

Dziś mija 34 dzień od czasu, gdy rosyjskie wojsko przeprowadziło inwazję na Ukrainę na pełną skalę. W tym niby krótkim okresie żołnierzom rosyjskiego wojska udało się zaszokować cały świat swoimi zbrodniczymi działaniami – zabijali i okaleczali cywilów, w tym dzieci, gwałcili kobiety, rabowali mieszkania i sklepy. Trudno nazwać rosyjskie wojsko drugim najpotężniejszym na świecie, lecz po znalezieniu tylko niewielkiej części zbrodniczych czynów dokonywanych przez rosyjskich żołnierzy, które trafiły do internetu (a ile jeszcze rzeczy dzieje się za kulisami!), można powiedzieć na pewno, że ich wojsko jest pierwszym na świecie w przestępczości, rabunkach, grabieży i gwałtach.

Coraz częściej media publikują historie o zbrodniach rosyjskich żołnierzy dokonanych na ludności cywilnej. Wyszły na jaw informacje, że we wsi Bogdanowka pod Kijowem pijani żołnierze Federacji Rosyjskiej zastrzelili męża 33-letniej Ukrainki na dziedzińcu ich domu, a następnie przyłożyli broń do jej głowy, zmusili ją do rozebrania się, a następnie gwałcili ją przez kilka godzin z rzędu na przemian. Dzięki Bogu, 4-letni syn kobiety przez cały ten czas ukrywał się w kotłowni i nie widział tych okropności (obszerny wywiad z ucierpiałą kobietą).

Nie jest to odosobniony przypadek, przypomnijmy czasy wojny rosyjsko-czeczeńskiej: 19 grudnia 1999 r. w mieście Szali (Czeczenia) rosyjscy żołnierze zgwałcili i zabili 23-letnią dziewczynę, która była w 5-6 miesiącu ciąży. Żołnierze zabili także jej 60-letnią teściową.

Co można powiedzieć o brutalnych działaniach przeciwko kobietom na terytoriach innych państw, jeśli w latach 2020-2021 żołnierze Głównego Zarządu Wywiadu Federacji Rosyjskiej, major Panow i kapitan Jeruszewicz, zażądali pieniędzy od swoich żołnierzy „na potrzeby firmy”, a po odmowie bili i gwałcili.

Najwyraźniej pragnienie zgwałcenia kogoś niezależnie od płci jest we krwi rosyjskich żołnierzy.

Rosyjscy żołnierze używają broni przeciwko dzieciom. 11-letnia dziewczynka została ranna strzałem, kula przeszła przez szczękę i zraniła korzeń języka. Teraz dziecko jest w szpitalu na terytorium kontrolowanym przez Ukrainę i wraca do zdrowia.

W mieście Bucza pod Kijowem rosyjscy okupanci stopniowo zaczynają się wycofywać i zaczęli aktywnie plądrować sklepy i domy, wywożąc nie tylko sprzęt, pralki, toalety, lecz nawet damskie majtki.

Rosyjscy żołnierze robili to samo w Czeczenii:

Podczas wojny rosyjskie wojsko zniszczyło lub uszkodziło wiele różnych świątyń religijnych, część z których to starożytne zabytki Ukrainy.

8 marca 2022 r. rosyjskie wojsko ostrzelało samochód z emerytami na bliskiej odległości przy wyjeździe ze wsi Makarow w obwodzie Kijowskim. Obaj pasażerowie w wieku ponad 70 lat zginęli na miejscu. Na samochodzie wisiał znak, że prowadzi osoba niepełnosprawna.

Na tym ujęciu jest droga między wioskami Szeweliwka i Gusariwka w obwodzie Charkowskim. 27 marca 2022 r. rosyjscy okupanci ostrzelali samochód, w którym zginęło dwóch dorosłych i 3-letnie dziecko.

Ukraińskie miasto Mariupol znajduje się w oblężoniu. Rosyjskie wojsko otoczyło miasto i prawie nie wypuszcza z niego cywilów przez „zielone korytarze” i nie wpuszcza konwojów z pomocą humanitarną do miasta. Miasto cały czas jest ostrzeliwane: dzielnice mieszkalne, szkoły, szpitale. W wyniku ostrzałów zniszczono szpital położniczy i Teatr Dramatyczny, gdzie ukrywali się cywile. Z powodu ataków rakietowych i artyleryjskich dokonywanych przez rosyjskie wojsko w Mariupolu jest tak wiele ofiar cywilnych, że ludzie są zmuszeni grzebać zmarłych na podwórkach.

We wtorek 29 marca 2022 r. rosyjski pocisk manewrujący uderzył w 8-piętrowy budynek administracji obwodowej w Mikołajowie, zabijając co najmniej 12 osób i raniąc 33. Ratownicy kontynuują pracę w miejscu wybuchu, poszukując pod gruzami rannych i ocalałych. Atak miał miejsce w godzinach pracy, kiedy w budynku było dużo ludzi.

Wszędzie, gdzie stąpa but rosyjskiego żołnierza, cierpią głównie cywile. Wydaje się, że od czasu do czasu kierownictwo Federacji Rosyjskiej daje swoim „szakalom” możliwość wzbogacenia się kosztem innych państw poprzez kradzieże i plądrowanie, a także zburzenia jak największej liczby budynków mieszkalnych w celu zemsty na ludziach za dobre życie, którego rosyjscy żołnierze nie mają w domu.

Źródło: https://aktualnezpravodajstvi.cz

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com