Sukces Ukrainy na okupowanym Krymie. „Kontynuujemy niszczenie wroga!”

Wojna w Ukrainie trwa już od 24 lutego 2022 roku. Przełomu nie widać, ale ostatnio Siły Obrony Ukrainy przeprowadziły skuteczne ataki na rosyjskie systemy rakietowe. Do zdarzenia doszło na okupowanym przez Rosję Krymie. „Kontynuujemy niszczenie wroga! Ciąg dalszy nastąpi” – poinformował Sztab Generalny w Kijowie we wpisie na platformie Telegram.

Ukraińskiej armii udało się przeprowadzić skuteczny atak na systemy rakietowe Rosji. Do uderzenia doszło na terenie okupowanego przez rosyjskie wojska Krymu. Sztab Generalny w Kijowie ogłosił, że żaden z użytych przez Ukrainę pocisków nie został namierzony przez systemy przeciwnika.

Ukraina uderzyła w systemy rakietowe Rosji na okupowanym Krymie

„Dzisiejszej nocy Siły Obrony Ukrainy z sukcesem przeprowadziły ataki na jeden z systemów rakietowych S-400 w rejonie Dżankoja oraz dwa wrogie systemy rakietowe S-300 w okolicach Czarnomorskiego i Eupatorii” – napisał Sztab Generalny w Kijowie w komunikacie na platformie Telegram.

Władze Sztabu poinformowały także, że żadna wystrzelona przez stronę ukraińską rakieta nie została przechwycona przez obronę powietrzną Rosji. Obronę powietrzną przeciwnika określono ironicznie jako „wysoce skuteczną”.

Woja w Ukrainie: tak działa „wysoce skuteczna” obrona powietrzna Rosji

Tuż po skutecznym uderzeniu w rosyjskie systemy w rejonie Dżankoja oraz okolicach Czarnomorskiego i Eupatorii odnotowano natychmiastowe przerwanie funkcjonowania rosyjskich radarów systemów S-300 oraz S-400. „Ponadto odnotowano dalsze detonacje amunicji we wszystkich trzech rejonach stanowisk startowych dywizji rakiet przeciwlotniczych Federacji Rosyjskiej” – napisano w komunikacie. 

Szef Sztabu Generalnego Ukrainy podsumowuje, że dzięki udanym działaniom Sił Zbrojnych, obrona powietrzna rosyjskich najeźdźców na ukraińskim Krymie poniosła znaczne straty. „Kontynuujemy niszczenie wroga! Ciąg dalszy nastąpi” – zapowiedziano w komunikacie.

Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com