Terroryści Hamasu mordują cywilów. „Rozpoczęli wojnę przeciwko Izraelowi”

twitter.com/@erbmjha//twitter.com/@KumarsanuTc

„Zdecydowanie potępiamy dzisiejsze masowe ataki rakietowe ze Strefy Gazy na izraelską ludność cywilną” – napisała w komunikacie Ambasada RP w Izraelu. – „Izrael ma prawo bronić się przed atakami terrorystycznymi”. To reakcja na doniesienia, że ugrupowanie palestyńskich terrorystów przeprowadziło zmasowany atak rakietowy. Z Izraela docierają dramatyczne informacje. Niektórzy zamachowcy dostali się bowiem na terytorium Izraela – mordują cywilów, dokonują egzekucji.

Dziś rano terroryści z Hamasu zaatakowali Izrael. Ze Strefy Gazy wystrzelono dziesiątki rakiet w kierunku Izraela. Izraelska armia poinformowała o przedostaniu się na terytorium Izraela „nieokreślonej liczby” palestyńskich terrorystów. Zamachowcy dokonują egzekucji, mordują bezbronnych cywilów.

„Polska potępia ataki Hamas”

Do doniesień o narastających atakach na ludność cywilną odniosła się Ambasada Izraela w Polsce. 

„Atak na Izrael: W Szabat i święto Simchat Tora – nieustanne syreny alarmowe rozlegają się w całym kraju, w tym w Jerozolimie. Organizacja terrorystyczna Hamas prowadzi ostrzał rakietowy oraz przeprowadziła próbę wtargnięcia na teren Izraela ze Strefy Gazy. Zrobimy wszystko, aby obronić naszą ludność cywilną”

– brzmi treść jednego z wpisów.

„Zdecydowanie potępiamy dzisiejsze masowe, masowe ataki rakietowe ze Strefy Gazy na izraelską ludność cywilną” – napisała w komunikacie Ambasada RP w Izraelu. – „Myślami jesteśmy z rodzinami ofiar. Izrael ma prawo bronić się przed atakami terrorystycznymi”.

Również izraelski minister obrony Joaw Galant skomentował palestyński atak. 

„Palestyńskie ugrupowanie Hamas rozpoczęło „wojnę przeciwko Państwu Izrael” – oznajmił polityk.

„Hamas popełnił dziś rano poważny błąd rozpoczynając wojnę przeciwko Państwu Izrael (…), izraelscy żołnierze walczą z wrogiem w każdym miejscu”

– podkreślił Galant.

Rzecznik resortu obrony Izraela poinformował, że minister wyraził zgodę na powołanie rezerwistów.

Poinformował także, że Palestyńczycy wystrzelili dziś ze Stefy Gazy na Izrael 2,5 tysiąca rakiet.

Rzecznik izraelskiej armii poinformował, że doszło do przeniknięcia sił palestyńskich na terytorium Izraela z wody, lądu i powietrza – wykorzystując w tym celu paralotnie.

Przedstawiciel wojska przekazał, że trwają naloty na Gazę. Walki toczą się na przejściu granicznym ze Strefą Gazy Erez oraz w bazie wojskowej Zikim. Zapowiedział powołanie „tysięcy” rezerwistów do armii.
 

Agencja Reutera, powołując się na świadków, poinformowała o dźwiękach eksplozji w Strefie Gazy i w mieście Gaza. Izraelskie media piszą o walkach między palestyńskimi bojownikami i siłami bezpieczeństwa na południu kraju.

Również Ambasada RP w Tel Awiwie potępiła ataki rakietowe na Izrael ze Strefy Gazy oraz przypomniała zasady postępowania w razie ostrzału i odradziła podróży do obszarów przygranicznych.

„Nasze myśli są z rodzinami ofiar. Izrael ma prawo, by bronić się przed atakami terrorystycznymi” – napisała placówka w mediach społecznościowych.

Ambasada również przypomniała ze względu na ryzyko wystąpienia kolejnych ataków rakietowych zasady bezpieczeństwa i postępowania w razie ostrzału. MSZ odradza wszelkie podróże do obszarów przygranicznych ze Strefą Gazy oraz z Libanem i Syrią. 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com