Ukraina. Największy atak na Lwów od początku wojny. Media: Rosjanie „zdemilitaryzowali” przedszkole

Facebook/andriy.sadovyi

Rosjanie zaatakowali rakietami zachodnią część Ukrainy. Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła wiele pocisków. Niektóre rakiety uderzyły jednak w budynki mieszkalne. Są ranni i zabici. Media podkreślają, że to największy atak powietrzny na Lwów od początku pełnoskalowej wojny.

Ukraińskie media informują o wybuchach w Kijowie, Łucku i Lwowie. Część rakiet została zestrzelona przez obronę powietrzną, ale odnotowano przypadki uderzenia pocisków w pobliżu domów. Są ranni i zabici. Ukraińskie media poinformowały również o eksplozjach na terenie obwodu chmielnickiego i w rejonie dniepropietrowskim.

Ukraina. Największy atak na Lwów od początku wojny

Mer Lwowa Andrij Sadowy przekazał w mediach społecznościowych, że zarządzono ewakuację kilku budynków mieszkalnych. W wyniku rosyjskiego ataku w Łucku zostały ranne co najmniej dwie osoby, a w Dnieprze jedna. Rakieta wylądowała również na terenie przedszkola we Lwowie. „Teraz jest tam dziura głęboka na dziewięć metrów, o średnicy 20 metrów. Jest tam nawet pozostałość tej rakiety. Zniszczone zostało też przedszkole, wybite zostały wszystkie okna” – poinformował mer miasta Andrij Sadowy.

Ukraińska Prawda podaje, że w sumie uszkodzonych zostało ponad sto mieszkań, a wybitych zostało ponad 500 okien. Media piszą też, że Rosjanie „zdemilitaryzowali” przedszkole. To odpowiedź na propagandowe twierdzenia Kremla, że rosyjskie siły nie atakują obiektów cywilnych. Ze wstępnych informacji ukraińskich mediów wynika, że był to największy atak powietrzny na Lwów od początku prowadzonej na pełną skalę rosyjskiej agresji wobec Ukrainy.

W nocy alarmy lotnicze ogłoszono na całym terytorium Ukrainy. Rosjanie wystrzelili pociski manewrujące z bombowców strategicznych Tu-95MS z regionu Morza Kaspijskiego. Na Zaporoże spadły pociski S-300. Według analityków wojskowych nocne ostrzały Ukrainy to zemsta Rosjan za porażki na froncie. Dzień wcześniej ukraińska armia wyzwoliła miejscowość Urożajne i otworzyła sobie drogę w kierunku Mariupola.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com