„Wiem, kto otruł moją żonę”. Budanow zapowiedział odwet

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego gen. Kyryło Budanow/HANDOUT/AFP /East News

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego gen. Kyryło Budanow powiedział, że jego żona czuje się już lepiej po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku została otruta metalami ciężkimi. Przyznał ponadto, że wie, kto stoi za zamachem na życie Marianny.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) gen. Kyryło Budanow udzielił w czwartek wywiadu francuskiemu dziennikowi „Libération”. Jednym z tematów rozmowy była sprawa jego żony Marianny, która w listopadzie ubiegłego roku została otruta metalami ciężkimi.

Moja żona czuje się już lepiej – powiedział wojskowy. Przyznał jednocześnie, że nie wie, czy celem zamachu nie był on sam. Przeżyłem już wiele prób i prawdopodobnie przeżyję jeszcze wiele – dodał.

W czerwcu 2023 roku przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Jusow powiedział w wywiadzie dla Ukraińskiej Prawdy, że jego szef przeżył co najmniej kilkanaście zamachów na swoje życie.

Gen. Kyryło Budanow zapytany, czy wie, kto jest odpowiedzialny za otrucie jego małżonki, odpowiedział: „Oczywiście, że wiem!”.

Wojskowy przy okazji zapowiedział odwet. Myślę, że w najbliższej przyszłości na terytorium Rosji nastąpią działania odwetowe i wszyscy to zrozumieją – zapewnił.

Otrucie Marianny Budanow

Marianna Budanow, żona szefa ukraińskiego wywiadu gen. Kyryło Budanowa, została otruta metalami ciężkimi w listopadzie 2023 roku.

Kiedy nagle źle się poczuła, trafiła do szpitala na badania. Wtedy potwierdzono, że została otruta.

Jak informowały wówczas źródła portalu Ukraińska Prawda, szkodliwe substancje znajdowały się prawdopodobnie w posiłku kobiety.

Takie substancje nie są w codziennym użytku, nie są też używane przez wojsko. To wskazuje, że najprawdopodobniej doszło do celowego otrucia – sugerowało z kolei źródło ukraińskiego portalu Babel. 

Źródła zaznaczyły, że ponieważ żona szefa HUR jest drobna, objawy zatrucia pojawiły się u niej bardzo szybko. To prawdopodobnie uratowało jej życie. Lekarze zdążyli zareagować, zanim trucizna uszkodziła wszystkie narządy.

Razem z Marianną na badania trafiło kilku współpracowników Kyryło Budanowa; u nich również wykryto śladowe ilości trucizny.

Ukraińskie służby wszczęły śledztwo w sprawie próby zabójstwa żony szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego.

  • Źródło: RMF24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com