Wizz Air zawiesi wszystkie loty do Mołdawii. Ze względów bezpieczeństwa

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Linie lotnicze Wizz Air zawieszą wszystkie loty z i do Kiszyniowa – stolicy Mołdawii. Powodem jest wysokie zagrożenie w przestrzeni powietrznej tego kraju.

Samoloty węgierskiego operatora przestaną latać do Mołdawii od 14 marca. Jak czytamy w komunikacie prasowym, decyzję podjęto w związku z ostatnimi wydarzeniami w przestrzeni powietrznej tego kraju. Zagrożenie dla lotów według Wizz Air jest wysokie, choć nie bezpośrednie. Mimo to linia nie będzie na razie obsługiwać lotniska w Kiszyniowie.

Mołdawia. Wizz Air zawiesza wszystkie loty. Linia zwróci pieniądze

„Bezpieczeństwo pasażerów i załogi pozostaje priorytetem numer jeden Wizz Air” – czytamy. Wszyscy klienci, którzy mają wykupione bilety na loty po 14 marca, otrzymają zwrot pełnej kwoty.

Aby nieco zrekompensować ten ruch pasażerom z Mołdawii, linia lotnicza zwiększy liczbę lotów do Europy z rumuńskiego lotniska w Jassach. Uruchomi również nowe połączenie do Berlina i zaplanuje więcej lotów do Barcelony, Mediolanu Bergamo, Bolonii, Rzymu Ciampino, Rzymu Fuimicino, Dortumand, Larnaki, Londynu Luton i Treviso.

Wojna w Ukrainie. Pociski z Rosji wpadają również na Mołdawię

Napięcia między Rosją a Mołdawią wzrosły w ostatnich miesiącach, gdy rosyjskie pociski wycelowane w Ukrainę wleciały również w mołdawską przestrzeń powietrzną, a tamtejszy rząd obwinia Kreml o podsycanie antyrządowych protestów.

Minister spraw zagranicznych Mołdawii Nicu Popescu powiedział w środę, że jego kraj jest przygotowany na „pełne spektrum zagrożeń”, biorąc pod uwagę obawy, że Rosja może zintensyfikować próby destabilizacji kraju – podaje Agencja Reutera.

Od początku rosyjskiej agresji na terenie Mołdawii znaleziono już czterokrotnie szczątki rakiet po zmasowanych rosyjskich atakach. Co najmniej raz rosyjska rakieta przeleciała przez przestrzeń powietrzną tego kraju.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com