Wojsko Izraela otoczyło dom przywódcy Hamasu

https://niezalezna.pl/swiat/wojsko-izraela-otoczylo-dom-przywodcy-hamasu/505604

Oddziały izraelskie okrążają dom przywódcy Hamasu w Strefie Gazy Jahji Sinwara w mieście Chan Junis – podał w środę portal izraelskiego dziennika Haarec, cytując media arabskie. Czołgi izraelskie posuwają się coraz głębiej ku centrum Chan Junis – relacjonuje Al Dżazira.

Al Dżazira ocenia, że głównym celem operacji jest wschodnia część Chan Junis. Wojska izraelskie prowadziły rankiem we wtorek naloty na miasto, wspierając czołgi nacierające z kierunku wschodniego. O okrążeniu Chan Junis i wkroczeniu oddziałów do miasta armia izraelska poinformowała we wtorek.

Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się Sinwar; uważano, że ukrywa się w tunelach pod Strefą Gazy. Władze izraelskie uważają, że jest on odpowiedzialny za atak Hamasu na Izrael z 7 października – podejmował decyzje i był jedną z osób planujących napaść.

61-letni obecnie Sinwar należy do palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas od ponad 30 lat. W 1988 roku sąd izraelski skazał go na dożywocie za zabójstwa żołnierzy izraelskich i Palestyńczyków, którzy współpracowali z Izraelem. Po wyroku spędził 22 lata w więzieniu. Opuścił je jako jeden z około 1000 Palestyńczyków wypuszczonych na wolność w zamian za porwanego przez Hamas izraelskiego żołnierza Gilada Szalita.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com