Rosyjskie rakiety od rana spadają na ukraińskie miasta. Kijów nie daje za wygraną! [WIDEO]

Facebook.com/Generalne Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukraińskie siły obrony powietrznej zneutralizują dzisiaj najwięcej rosyjskich pocisków od początku wojny. Tak szacuje dziś rano na Telegramie szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim. Od wczesnych godzin, trwa zmasowany atak rakietowy wroga na terenie całego kraju. Pojawiają się kolejne doniesienia o skutecznych działaniach sił obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Około godz. 7.30 czasu polskiego ukraińskie media i kanały na Telegramie powiadomiły o wybuchach w Kijowie, a także obwodach czernihowskim i odeskim. Informowano również o rakietach lecących w kierunku regionu sumskiego. 

Jak oznajmił doradca prezydenta Ołeksij Arestowycz, można spodziewać się dziś ataku z użyciem nawet około 100 pocisków, wystrzelonych w kilku turach.

„Pracują siły obrony powietrznej. Odłamki zestrzelonej rakiety uszkodziły prywatny budynek w dzielnicy darnickiej (w Kijowie) i zaparkowany w pobliżu samochód. Weryfikujemy informacje na temat ofiar”

– podały na Telegramie władze ukraińskiej stolicy.

Gdzie atakują najbardziej?

Pociski wroga trafiły w kilka celów w Charkowie.

„Seria wybuchów w mieście. (…) Sprawdzamy, w co dokładnie uderzono i czy ktoś ucierpiał”

– napisał w mediach społecznościowych mer Charkowa Ihor Terechow.

Odgłosy wybuchów było również słychać m.in. we Lwowie, Odessie i Mikołajowie. W obwodach żytomierskim i połtawskim uruchomiono systemy obrony przeciwrakietowej – poinformował portal Suspilne.

Co najmniej trzy pociski zestrzelono nad Morzem Czarnym, niedaleko wybrzeża w obwodzie mikołajowskim na południu kraju – przekazał Kim.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com