Azowstal wciąż niezdobyty przez Rosjan. Agresorzy ponoszą kolejne straty na wschodzie Ukrainy

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Jak wynika z porannego komunikatu generalnego dowództwa Ukrainy, ostatni bastion w Mariuopolu – zakład Azowstal wciąż pozostaje niezdobyty przez Rosjan. Ponadto agresorzy ponieśli niemałe straty na wschodnim froncie.

„W Mariupolu główne wysiłki okupantów skupiają się na blokowaniu i próbie zniszczenia naszych jednostek na terenie zakładu Azowstal. Wróg nie przestaje wykonywać ataków z powietrza”

– czytamy w komunikacie.

Na kierunku charkowskim Rosjanie – zgodnie z informacją ukraińskiego dowództwa – przegrupowują siły, aby zapobiec dalszemu posuwaniu się Ukraińców w kierunku granicy państwowej.

„Na północ od miasta Charków nieprzyjaciel prowadzi ostrzał artyleryjski jednostek naszych wojsk w celu zadawania strat w sile żywej, uzbrojeniu i sprzęcie”

– ocenił sztab.

„Na kierunku donieckim wrogie jednostki próbują rozwijać działania ofensywne w stronę miejscowości Łyman, Siewierodonieck, Bachmut, Awdijiwka i Kurachowo. Głównym zadaniem pozostaje ustanowienie pełnej kontroli nad Rubiżnem, Łymanem i Siewierodonieckiem” – dodał.

We wschodniej strefie operacyjnej, na terenie obwodów donieckiego i ługańskiego, w ostatniej dobie Ukraińcy odparli dziewięć ataków wroga, zniszczyli osiem czołgów, sześć bojowych wozów pancernych, pięć pojazdów kołowych, jeden system obrony przeciwlotniczej i cztery bezzałogowce – poinformowało ukraińskie dowództwo.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com