Bestie z Rosji… Ukraińska prokuratura ściga rosyjskich żołnierzy za przestępstwa seksualne, w tym wobec czterolatki

Pixabay

Prokuratura generalna Ukrainy oskarżyła dwóch rosyjskich snajperów o przestępstwo seksualne wobec czteroletniej dziewczynki i zbiorowy gwałt na matce dziecka w marcu 2022 r. – poinformowała agencja Reutera.

Jest to część szerszego dochodzenia w sprawie zbrodni seksualnych rosyjskich żołnierzy w podkijowskich Browarach, które prowadzi prokuratura generalna Ukrainy – powiadomił Reuters, powołując się na akta sprawy.

Według ustaleń prokuratury w marcu 2022 r. dwaj rosyjscy snajperzy zgwałcili w podkijowskich Browarach kobietę na oczach jej czteroletniej córki i męża, którego wcześniej pobili. Następnie dopuścili się przestępstwa seksualnego wobec dziecka.

Mężczyzna miał zostać pobity metalowym garnkiem, a następnie zmuszony, by na kolanach obserwować, jak żołnierze gwałcili jego żonę. Jeden z nich miał powiedzieć do małej dziewczynki, że „zrobi z niej kobietę” przed tym, jak została wykorzystana – pisze Reuters.

Według ustaleń prokuratury dwaj sprawcy to snajperzy, w wieku 28 i 32 lat. Starszy nie żyje. Młodszy został zidentyfikowany jako Jewgienij Czernokniżnyj.

Przestępstwa te, jak podano, były częścią serii zbrodni seksualnych popełnionych przez żołnierzy 15 Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych w czterech domach w rejonie Browar pod Kijowem w marcu 2022 r. Według prokuratury rosyjscy żołnierze, którzy znaleźli się w obwodzie kijowskim w trakcie ostatecznie nieudanej próby ataku na stolicę, stosowali grabieże i przemoc seksualną jako celową taktykę terroryzowania ludności.

Do większości przestępstw, będących przedmiotem postępowania, miało dojść 13 marca 2022 r. Żołnierze byli pijani.

W związku ze zbrodniami popełnionymi w Browarach oskarżonych jest sześć osób. Żołnierze mieli dopuścić się m.in. gwałtów na 41-letniej ciężarnej kobiecie i na 17-latce.

W innym domu wojskowi dokonali zbiorowego gwałtu na 15-letniej dziewczynce i jej matce.

Ofiary opisanych przestępstw seksualnych przeżyły. Prokuratura przekazała, że bada również przypadki zabójstw popełnionych w tym samym czasie w tej okolicy.

Biuro prokuratora generalnego bada 71 tys. doniesień o zbrodniach wojennych, popełnionych od 24 lutego 2022 r. – podaje Reuters, powołując się na urząd.

Źródło

1 thought on “Bestie z Rosji… Ukraińska prokuratura ściga rosyjskich żołnierzy za przestępstwa seksualne, w tym wobec czterolatki

  1. Nie wiadomo jeszcze kto jest bestio. Kraj ma infomacje filtrowane, i nie co w rzeczywistosci robie ukrainske wojskowcy i z zolniezami pododzialow zagranicznych, i ze swoimi zolniezami i z cywilami. To strach Bozy!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com