Haniebne działania Rosjan. Wysyłają ukraińskie matki na zwiady, grożąc zabiciem ich dzieci

Medyka 01.03.2022. Ukrainscy uchodzcy na granicy w Medyce fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Żołnierze rosyjscy grożą kobietom w mieście Rubiżne w obwodzie ługańskim zastrzeleniem ich dzieci, jeśli nie przekażą informacji o ukraińskich pozycjach – przekazał szef władz obwodowych Serhij Hajdaj podczas briefingu prasowego.

– „Straszne rzeczy odbywają się w Rubiżnem. Orki uprowadzają dzieci, a potem zmuszają kobiety, ich matki, żeby poszły na pozycje ukraińskich żołnierzy po jakąś pomoc humanitarną czy produkty, a po powrocie opowiedziały, jak wygląda wyposażenie. Jeśli tego nie zrobią, grożą zastrzeleniem dzieci

– oznajmił Hajdaj. 

Na Ukrainie cały czas dochodzi do przerażających zbrodni wojennych dokonywanych na niewinnych cywilach. 2 marca Międzynarodowy Trybunał Karny na wniosek 39 państw, w tym Polski, wszczął śledztwo „obejmujące zarzuty o zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości lub ludobójstwa dokonane w którymkolwiek regionie Ukrainy”. W połowie kwietnia prokurator MTK Karim Khan mówił na wspólnej konferencji prasowej z ukraińską prokurator generalną Iryną Wenediktową, że sytuacja na Ukrainie się nie poprawia i Międzynarodowy Trybunał Karny otrzymuje informacje o kolejnych zbrodniach. Urząd prokurator Wenediktowej prowadzi postępowania karne dotyczące zbrodni wojennych Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Dowody w postaci zdjęć i nagrań wideo gromadzone są na stronie.

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com