Krwawe żniwo rosyjskiego bombardowania. Po Kijowie – kolejne obwody Ukrainy

Pięć osób zginęło w ciągu minionej doby w wyniku rosyjskich ostrzałów w obwodach charkowskim, donieckim, dniepropietrowskim i chersońskim na północnym wschodzie, wschodzie i południu Ukrainy – poinformowały w środę w godzinach porannych władze tych czterech regionów. Do najkrwawszego ostrzału doszło jednak w ostatnich dniach w Kijowie, gdzie w poniedziałek zginęły łącznie 34 osoby, w tym chore dzieci.

Rosyjskie wojska zrzuciły we wtorek na Charkowszczyznę 28 kierowanych bomb lotniczych typu KAB. Zaatakowano obiekty cywilne w rejonach (powiatach) charkowskim i kupiańskim. Zginęli 73-letni mężczyzna i 67-letnia kobieta z miasteczka Kupiańsk-Wuzłowy, a troje mieszkańców tej miejscowości zostało rannych – przekazał szef administracji obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow.

20 ostrzałów celów cywilnych

W sąsiednim regionie donieckim siły agresora dokonały w ciągu doby 20 ostrzałów celów cywilnych. Śmierć poniosła jedna osoba w Torecku. Obrażeń doznało pięć osób w Kramatorsku i dwie w gm. Czasiw Jar.

Jedna osoba zginęła również w mieście Nikopol w regionie dniepropietrowskim, a także w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Łącznie w tych dwóch częściach kraju rannych zostało siedmioro cywilów.

Krwawy poniedziałek w Kijowie

Jednym z najkrwawszych dni wojny był przedwczorajszy poniedziałek w Kijowie. „Dwie osoby zginęły w szpitalu Ochmatdyt, 14 osób, w tym pięcioro dzieci, zginęło w budynku mieszkalnym przy ulicy Wołodymyra Salskiego, siedem osób zginęło w centrum biznesowym Dominion, dziewięć osób zginęło w klinice Adonis. Dwie osoby zginęły w pobliżu stacji metra Łukjaniwska” – napisano w komunikacie zamieszczonym na Telegramie. Łącznie w Kijowie zginęły 34 osoby. 

„Rannych zostało 121 osób, w tym 10 dzieci. Dzięki szybkiemu (podjęciu) akcji ratownikom udało się uratować 10 osób, w tym troje dzieci” – dodano.

W usuwanie skutków ataków rakietowych w stolicy zaangażowanych było blisko 800 osób i 185 sztuk sprzętu. Uszkodzonych lub zniszczonych zostało 129 budynków, ugaszono 11 pożarów, które objęły łączną powierzchnię 3380 metrów kwadratowych.

Osiem rakiet przeszło

Jak podały Siły Powietrzne Ukrainy, siły rosyjskie wystrzeliły w poniedziałek w kierunku Ukrainy 38 rakiet; ośmiu z nich nie udało się zneutralizować.

W poniedziałek rosyjskie wojska przeprowadziły jeden z najbardziej zmasowanych ostrzałów Ukrainy w ostatnich miesiącach. Według najnowszych danych w różnych regionach zginęły 44 osoby.

Źródło: niezalezna.pl; PAP; Facebook

Foto: Ołeh Syniehubow – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com