MSZ Ukrainy apeluje o przysyłanie zagranicznych misji szkoleniowych

Arch. - facebook.com/MinistryofDefence.UA/

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba zaapelował do sojuszników o zwiększenie i przyspieszenie wsparcia militarnego w wojnie z Rosją oraz podjęcie decyzji o skierowaniu do jego kraju wojskowych misji szkoleniowych.

„Jeśli możliwe jest bardziej efektywne szkolenie większej liczby ukraińskich żołnierzy na Ukrainie, a nie za granicą, to są to rozwiązania, których potrzebujemy” – oświadczył szef dyplomacji, cytowany w piątek przez ukraiński portal Europejska Prawda.

Kułeba wystąpił na wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych i obrony państw wspierających Ukrainę, gdzie mówił także o konieczności zwiększenia produkcji i dostaw amunicji oraz remoncie sprzętu wojskowego na terytorium Ukrainy – wyjaśnił portal.

Europejska Prawda przypomniała, że pod koniec lutego prezydent Francji Emmanuel Macron zadeklarował po spotkaniu z szefami państw i rządów krajów europejskich, iż pokonanie Rosji jest niezbędne dla zagwarantowania bezpieczeństwa w Europie. Dodał, że nie należy wykluczać wysłania zachodnich wojsk lądowych na Ukrainę w przyszłości, choć jego zdaniem na obecnym etapie „nie ma konsensusu” w tej sprawie.

W odpowiedzi rosyjski dyktator Władimir Putin oznajmił, że konsekwencje tego będą tragiczne, gdyż Rosja ma broń, która jest w stanie razić cele na terytorium państw NATO.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com