Poranny nalot Rosjan na cywilów! Są zabici i ranni. Ukraińskie wojsko zniszczyło większość rakiet

28 maja 2023 roku o godzinie 4 rano rosyjska rakieta uderzyła w budynek mieszkalny w Humaniu. Całe wejście zostało zniszczone. Fot. strona medialna Prezydenta Ukrainy

Wczesnym rankiem w wielu ukraińskich miastach rozległy się dźwięki alarmów lotniczych. Rosjanie zaatakowali Dniepr, Krzemieńczuk, Połtawę, Mikołajów i Humań. Jak poinformowały ukraińskie służby, w ataku na blok mieszkalny w Dnieprze zginęła młoda kobieta oraz dziecko. Podobny atak w Humaniu przyniósł śmierć przynajmniej pięciu cywili. Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 21 z 23 rakiet oraz dwa drony.

Co najmniej pięć osób cywilnych, w tym trzyletnie dziecko, zostało zabitych w wyniku ataku rakietowego, który Rosja przeprowadziła przeciw Ukrainie w piątek wczesnym rankiem – poinformował minister spraw wewnętrznych Ihor Kłymenko. Ofiary śmiertelne odnotowano w miastach Dniepr, Humań i Ukrainka pod Kijowem. Pociski trafiły tam w budynki mieszkalne.

„Humań. Dwie rakiety uszkodziły trzy bloki. Według informacji z godz. 7 (godz. 8 czasu polskiego) troje ludzi zginęło, a ośmioro zostało rannych. Rannym udzielana jest pomoc medyczna. Trwają prace poszukiwawczo-ratunkowe” – napisał Kłymenko na Facebooku.

Minister przekazał, że w Dnieprze w środkowo-wschodniej części kraju zginęła kobieta z trzyletnim dzieckiem. Trzy osoby zostały ranne. W Ukraince pod Kijowem ranne zostały dwie osoby. „Rosja po raz kolejny potwierdziła swój status państwa-zabójcy. Zemścimy się” – zapewnił Kłymenko.

Obrona przeciwlotnicza Ukrainy zniszczyła 21 spośród 23 rakiet manewrujących, odpalonych przez wojska rosyjskie z bombowców strategicznych we wczesnych godzinach porannych w piątek – poinformował naczelny dowódca ukraińskich sił zbrojnych generał Wałerij Załużny.

Interfax poinformował nad ranem, że eksplozje odnotowano po północy w Dnieprze, Krzemieńczuku i Połtawie w centralnej Ukrainie oraz w Mikołajowie na południu, a inne źródło internetowe poinformowało o eksplozji w obwodzie kijowskim. Interfax zacytował regionalne relacje Telegrama, według których niezidentyfikowane obiekty latające leciały na zachód kraju.


Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com