Rekordowa liczba rosyjskich dronów nad Ukrainą. Część uderzyła w cele w Kijowie

mil.gov.ua - wikimedia.commons.org; CC BY 4.0 [https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/]

Kijów broni się przed zmasowanymi atakami rosyjskich dronów, które nadlatują nad stolicę Ukrainy grupami i są zestrzeliwane przez obronę powietrzną. Wczesnym rankiem w sobotę w mieście słychać było głośne wybuchy i odgłosy serii karabinowych. Mer Witalij Kliczko poinformował, że są ranni. Siły Powietrzne Ukrainy poinformowały, że w nocy nad Ukrainę Rosjanie wypuścili rekordową dotychczas liczbę dronów.

Ataki rozpoczęły się po godz. 5 (4 czasu polskiego). Wykorzystywane przez Rosję drony uderzeniowe Shahed produkcji irańskiej nadlatywały nad miasto z kierunku północnego i północno-wschodniego.

Według relacji Kliczki fragmenty zestrzelonych maszyn spadły w dzielnicach Peczerskiej i Sołomiańskiej, gdzie trafiły w budynek przedszkola, wywołując pożar.

Mer poinformował, że kolejne szczątki drona zniszczyły fragment pięciokondygnacyjnego domu mieszkalnego.

„Ratownicy uwalniają dwie kobiety” – napisał na Telegramie. 

„W dzielnicy Sołomiańskiej mamy w tej chwili dwie osoby, które ucierpiały. Medycy udzielają im pomocy na miejscu”

– przekazał Kliczko. Odłamki Shahedów spadły także na blok w dzielnicy Dnieprowskiej.

W związku z rosyjskim atakiem w Kijowie i obwodzie kijowskim o godz. 2.37 (1.37 w Polsce) ogłoszono alarm powietrzny, który nie został dotychczas odwołany.

„25 listopada rano, podczas zmasowanego ataku dronów w stolicy bez prądu pozostało 77 domów mieszkalnych i 120 instytucji w centralnej części miasta. Przyczyny są ustalane. Trwają prace remontowe”

– powiadomiła na Telegramie Kijowska Miejska Administracja Wojskowa. Są też problemy z dostępem do wody.

Ukraińskie Siły Powietrzne poinformowały, że minionej nocy Rosjanie wypuścili nad Ukrainę rekordową liczbę dronów Shahed.

„W nocy 25 listopada 2023 r. przeciwnik wysłał na Ukrainę rekordową liczbę dronów uderzeniowych typu Shahed. Odnotowano start 75 Shahedów, które nadleciały z dwóch kierunków: Primorsko-Achtarska (w Kraju Krasnodarskim) i rejonu obwodu kurskiego Federacji Rosyjskiej. Głównym kierunkiem uderzenia był Kijów”

– przekazano w komunikacie na Telegramie.

Przekazano, że łącznie zestrzelono 71 maszyn, większość nad obwodem kijowskim.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com