Rosja coraz słabsza. „Kontrofensywa może pokazać, że rezerwy są mniejsze niż zakładane”

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Minister obrony Christine Lambrecht w wywiadzie dla agencji Reuters stwierdziła, że „Rosja poniosła na Ukrainie znaczne straty w wojsku i sprzęcie, a kontrofensywa Kijowa może pokazać, że rezerwy militarne Moskwy są mniejsze niż zakładano”. – Jest jeszcze daleko do pokonania Rosji, która wciąż ma różne opcje militarne – przestrzega.

– Rosyjskie wojsko poniosło do tej pory znaczne straty – zarówno w wojsku, jak i sprzęcie

– powiedziała szefowa MON w Berlinie – Pogląd, że siły rosyjskie mają do dyspozycji praktycznie nieograniczone środki wojskowe… nie pasuje do rzeczywistości„.

Jeszcze daleka droga 

Dodała, że Rosja ma teraz duże ilości uszkodzonego sprzętu wojskowego, który wymaga naprawy i ma trudności z rekrutacją wystarczającej liczby nowego personelu wojskowego.

– Bardzo interesujące będzie zobaczyć, jak duże są w rzeczywistości pozostałe rezerwy rosyjskiego wojska. Myślę, że to znacznie mniej, niż prawdopodobnie początkowo sądziliśmy

– powiedziała Lambrecht.

– Niemniej jednak nie należy się mylić – jest jeszcze daleko do pokonania Rosji, która wciąż ma różne opcje militarne

– zaznaczyła szefowa MON.

Co z Rosjanami? 

Jednocześnie pochwaliła „odwagę Rosjan, publicznie krytykujących Putina”. Jednak, jej zdaniem, społeczny sprzeciw nie wystarczy, aby w krótkim okresie spowodować upadek rosyjskiego przywódcy. – Kiedy widzisz, jaki system zastraszania Putin dość konsekwentnie konstruował w ostatnich latach, to jesteś pod wrażeniem, gdy ludzie w Rosji tak otwarcie wyrażają swoją krytykę” – powiedziała. „Ale nie mam wrażenia, że ta krytyka osiągnęła taki stopień, który doprowadziłby do rychłego upadku Putina– dodała.

– Rozumiem nadzieje, ale jeszcze nie widzę konkretów. Oczywiście mam nadzieję, że ta krytyka zachęci innych do zabrania głosu

– przyznała.

Reakcja Niemców 

Minister zapytana, czy spodziewa się, że niemieckie społeczeństwo będzie nadal wspierać rosyjskie sankcje w trakcie nadchodzącej zimy, pomimo rosnących cen energii i gwałtownie rosnącej inflacji, Lambrecht powiedziała, że niemiecki rząd musi jasno zapewnić, że rozwiąże obawy obywateli Niemiec.

– Oczywiście nie możemy wszystkiego zrekompensować

– zaznaczyła – Ale jeśli możemy to zrobić (zająć się egzystencjalnymi obawami), to jestem pewna, że poparcie ludzi w naszym kraju dla Ukrainy pozostanie silne”. 

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com