Rosja wstrzymuje swoje działania ofensywne na odcinku bachmuckim

wallpaper flare

Rosyjskie działania ofensywne na odcinku bachmuckim w Donbasie są wstrzymane, ale nie oznacza to, że panuje tam spokój; rosyjskie wojska zwiększyły liczbę ostrzałów – poinformowała w środę wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar.

Wiceminister zapewniła, że pod kontrolą ukraińskich sił pozostają południowo-zachodnie przedmieścia Bachmutu oraz sam wjazd do miasta.

Jak dodała, rosyjskie ofensywne działania są wstrzymane. Zaznaczyła przy tym, że siły przeciwnika zwiększyły liczbę ostrzałów artyleryjskich. „Liczba ostrzałów dzisiaj jest porównywalna do tej z okresu najcięższych walk o Bachmut” – poinformowała wiceminister.

Według niej obecnie rosyjskie siły przegrupowują się, a regularne wojska wymieniają najemników z grupy Wagnera. Te działania utrudniają im ukraińscy obrońcy – wskazała.

Malar podkreśliła, że kilka dni temu wstrzymano przesuwanie się ukraińskich sił na flankach Bachmutu. „Ale to nie znaczy, że stoją – wykonują inne wojskowe zadania, o których nie możemy mówić. To zadania mające na celu zwiększenie zdolności bojowych naszych wojsk” – oznajmiła wiceminister.

Wiceszefowa resortu obrony zaznaczyła, że obydwie strony przygotowują się do dalszych działań i wzmacniają się. „Walka o ten odcinek trwa” – podsumowała. 

Źródło

1 thought on “Rosja wstrzymuje swoje działania ofensywne na odcinku bachmuckim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com